Профайл

Україна
Сергій Сергійович Шматоваленко
Народився: 29 січня 1967
Вік: 53
Місце народження: м.Одеса
Громадянство: Україна
Попередні клуби: СКА (Одеса), ЦСКА (Москва), "Динамо" (Киъв), "Крила Рад" (Самара, Росія), "Шериф" (Тирасполь)
Уклав контракт із "Динамо": 01 березня 2003

Сергій Шматоваленко - вихованець СДЮСШОР «Чорноморець» (Одеса), початкову футбольну освіту отримав у тренера Бурсакова. У віці 20-ти років перейшов до московського ЦСКА, де доволі легко вписався в колектив: «Думав, буде дуже складно, але несподівано якось відразу пішло як в ігровому, так і в життєвому плані. Хлопці в колективі прийняли. Напевно, це сприяло вдалій грі. Із вливанням до основного складу проблем теж не виникло», - розповідав Сергій Сергійович.

Щоправда, через ліміт нічиїх ЦСКА опинився в зоні вильоту - армійці набрали на одне очко більше, ніж ленінградський «Зеніт», але перебрали з нічиїми - одинадцять замість дозволених десяти, тому з команди зняли один пункт. Це відкинуло ЦСКА на 15-е місце, і клуб у компанії з «Гурією» з Ланчхуті вирушив до першої ліги.

До київського «Динамо» Сергій Шматоваленко переїхав із Москви в 1987 році. Причому, на перше запрошення футболіст відповів відмовою: «До мене додому ще до Одеси приїжджав тренер-селекціонер «Динамо» Михайло Коман. Але я вже в 16 років був зарахований до складу «Чорноморця». Що це значить для корінного одесита, думаю, пояснювати не потрібно. Був тоді на вершині щастя й нічого змінювати у своєму житті не хотів. А потім уже в Москві відвідав тодішній начальник київської команди Володимир Веремєєв. У ЦСКА грав, проходячи військову службу. У збірній разом із Лобановським працював Морозов, який у той час тренував ЦСКА, ось вони, мабуть, між собою домовилися, що останні шість місяців я «відслужу» в ЦСКА. Після одеського СКА, зрозуміло. Ось тоді вже з радістю погодився переїхати до Києва, отримавши від динамівців повторне запрошення», - розповідав про свій перехід до клубу, який став для нього рідним, сьогоднішній ювіляр.

Дебютний матч за «біло-синіх» Шматоваленко провів проти мінських одноклубників, тоді кияни перемогли 2:0. Сергій Шматоваленко виступав за «Динамо» аж до 1999 року, провівши в чемпіонаті СРСР 122 матчі (3 голи), чемпіонаті України 107 ігор (один гол), в єврокубках зіграв 33 матчі.

Закінчував кар'єру в російських «Крильях Совєтов» та молдавському «Шерифі» (Тирасполь). «Рано «зав'язати» з футболом був змушений через травми, турбував гомілкостоп. Операцію так і не зробив», - розповів ювіляр про той період.

Сергій Шматоваленко - чемпіон Європи 1990 року серед молодіжних збірних, чемпіон СРСР 1990 року, володар Кубка СРСР 1990 року, чемпіон України 1993, 1994, 1995, 1996, 1997 та 1998 років, володар Кубка України 1993 та 1996 років.

На тренерській ниві у ФК «Динамо» (Київ) - із 2003 року, спочатку працював тренером-селекціонером, пізніше асистентом старшого тренера «Динамо-2», «Динамо» U-19.

Починаючи з червня 2017 року Сергій Шматоваленко працює асистентом Юрія Мороза в «Динамо» U-21.

Статистика виступів за «Динамо» Київ *

 
Сезон
* - База статистики в процесі наповнення
М
— Матчів зіграно
Г
— Голів забито

З "Динамо" Київ

Чемпіон СРСР 1990 р

Володар Кубка СРСР 1990 р

Срібний призер чемпіонату СРСР 1988 р

Бронзовий призер чемпіонату СРСР 1989 р

Чемпіон України 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998 рр

Срібний призер чемпіонату України 1992 р

Володар Кубка України 1993, 1996 рр.

В інших клубах

"Шериф" (Тирасполь)

Срібний призер чемпіонату Молдови 2000 р

Збірні

Чемпіон Європи серед молодіжних команд 1990 р

СРСР 1988 - 1999 рр (2 гри)

Україна 1992 - 1996 рр. (8 матчів)

Сергій ШМАТОВАЛЕНКО: «Не вийшло використати моменти, страждала реалізація»

Сергій ШМАТОВАЛЕНКО: «Не вийшло використати моменти, страждала реалізація»

Асистент старшого тренера молодіжної команди «Динамо» Сергій Шматоваленко прокоментував домашній матч своїх підопічних проти «Олександрії»:

Сергій ШМАТОВАЛЕНКО: «Сказали хлопцям більше атакувати флангами. Спрацювало»

Сергій ШМАТОВАЛЕНКО: «Сказали хлопцям більше атакувати флангами. Спрацювало»

Асистент старшого тренера молодіжної команди «Динамо» Сергій Шматоваленко прокоментував доомашню перемогу своєї команди над ФК «Львів» (3:1):

Cергій ШМАТОВАЛЕНКО: «Ступінь готовності команди - 60-70 відсотків»

Cергій ШМАТОВАЛЕНКО: «Ступінь готовності команди - 60-70 відсотків»

Асистент старшого тренера «Динамо» U-19 дав експрес-коментар за підсумками другого за ліком спарингу в Туреччині.

«Золотий» ювілей Сергія ШМАТОВАЛЕНКА

«Золотий» ювілей Сергія ШМАТОВАЛЕНКА

29 січня - знаменний день для знаменитого захисника київського «Динамо», збірних СРСР та України, майстра спорту міжнародного класу, а зараз асистента старшого тренера «Динамо» U-19 Сергія Шматоваленка.

Сергію Шматоваленку – 50!

Сергію Шматоваленку – 50!

Шановний Сергію Сергійовичу!

«Динамо» U-19 готується до нового сезону

«Динамо» U-19 готується до нового сезону

Разом із молодіжним складом «Динамо» з відпустки вийшла й команда U-19.

- Вважає своїми вчителями не тільки у футболі, але і по життю таких знаменитих наставників, як Віктор Прокопенко, Валерій Лобановський та Юрій Морозов;

- перший тренерський досвід отримав у ФК "Закарпаття" Ужгород у сезоні 2001 - 2002 рр., ставши помічником Юрія Калитвинцева;

- у київське "Динамо" був запрошений у 2003 році Олексієм Михайличенком;

- син Сергій, вихованець Академії «Динамо» Київ став також професійним футболістом;

- кавалер ордена "За заслуги".

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ