Неділя, 28 лютого. Львів. Стадіон «Арена Львів». Початок о 19:30.

Головний арбітр – Дмитро Кривушкін. Арбітр VAR – Микола Балакін

TV-трансляція – «Футбол 1».

ЛЬВІВ

Позиція у Favbet Лізі після 14-ти турів: 12 місце (12 очок, 3 перемоги, 3 нічиї, 8 поразок, м'ячі 10:29).

Лідери за кількістю матчів у сезоні Favbet Ліги: Нич – 14, Клименчук, Міхоубі – по 12, Айнсалу, Грисьо, Костик, Кравчук – по 11.

Лідери за кількістю ігрового часу: Міхоубі – 1010, Костик – 990, Нич – 970, Махмутович – 900, Шина – 870, Айнсалу – 815.

Бомбардири: Кравчук, Альваро – по 2.

Найкращі асистенти: Чір’як – 3, Ренан – 2.

Дискваліфіковані: немає

Під загрозою дискваліфікації: Казлаускас, Махмутович.

Львів’яни під час зимової паузи проводили тренувальні збори в Туреччині, де зіграли чотири контрольні матчі – й у жодному не програли (2 перемоги, 2 нічиї).

Успішно зіграли підопічні Віталія Шумського й у першому турі чемпіонату України після поновлення сезону, перемігши на виїзді «Минай» (2:1), що дозволило їм залишити останню сходинку в турнірній таблиці. А от у поєдинку з «Колосом» їх спіткала невдача (0:2).

ДИНАМО

Позиція у Favbet Лізі після 14-ти турів: 1 місце (34 очки, 10 перемог, 4 нічиї, 1 поразка, м'ячі 29:12).

Лідери за кількістю матчів у сезоні Favbet Ліги: Кендзьора – 15, Циганков – 14, Бущан, Караваєв, Шапаренко – по 13, Вербич, Миколенко, Сидорчук, Супряга – по 12.

Лідери за кількістю ігрового часу: Кендзьора – 1243 хвилин, Бущан – 1128, Миколенко – 1060, Циганков – 1027, Шапаренко – 946.

Бомбардири: Циганков – 9, Вербич – 3, Бєсєдін, Буяльський, Гармаш, Супряга, Шапаренко – по 2.

Найкращі асистенти: Буяльський, де Пена, Циганков – по 3, Шапаренко – 2.

Дискваліфіковані: немає

Під загрозою: Забарний, Кендзьора, де Пена, Попов

«Біло-сині» провели чотири офіційні матчі після зимової паузи. У чемпіонаті України «біло-сині» слідом за перемогою над донецьким «Олімпіком» (3:1) втратили очки в поєдинку з чернігівською «Десною» (1:1). Незважаючи на це, динамівці продовжують очолювати турнірну таблицю, випереджаючи донецький «Шахтар» на одне очко. Також підопічні Мірчі Луческу подолали стадію 1/16 фіналу Ліги Європи, перегравши за сумою двох матчів бельгійський «Брюгге» (1:1 вдома та 1:0 на виїзді).

19.09.2020. м. Київ, НСК "Олімпійський". Без глядачів

"Динамо" (Київ) - ФК "Львів" - 3:1 (0:0)

"Динамо": Бущан - Кендзьора, Забарний, Сирота, Миколенко - Андрієвський (Сидорчук, 46), Шепелєв (Шапаренко, 46), Цитаїшвілі (Циганков, 46), Вербич (Кравець, 67), Лєднєв (Буяльський, 46) - Супряга.

"Львів": Литовченко - Кравчук, Челич, Міхобі, Клименчук - Борзенко, Грисьо (Комарець, 64), Айнсалу, Кошман (Велвес, 75), Філіпе - Нич (Романчук, 88).

Голи: Циганков (48, пен.), Шапаренко (87), Супряга (90+5) - Челич (62).

Попереджені: Шапаренко (71), Супряга (80) - Грисьо (21), Айнсалу (25), Клименчук (48), Кравчук (59), Міхобі (73).

Вилучений: Міхобі (83, друге попередження).

Цікаві факти та можливі події

Безпрограшний серіал динамівців триває в Чемпіонаті 6 матчів: 4 перемоги та 2 нічиї.

«Динамо» може в УПЛ 150-й раз зіграти внічию або зазнати 90-ї поразки

10-й гол в УПЛ може забити Микола Шапаренко.

Луческу Мірча

У рамках 16-го туру Favbet Ліги київське “Динамо” завітало в гості до “Львова”.

До міста Лева “біло-сині” прибули одразу з Бельгії, де три дні тому перемогли “Брюгге” та вийшли до 1/8 фіналу Ліги Європи. Незважаючи на те, що єврокубковий поєдинок забрав багато фізичних і психологічних сил, у матчі з останньою командою чемпіонату України Мірча Луческу не проводив значної ротації. На поле “Арени Львів” вийшов звичний і оптимальний склад, у якому зі стартових хвилин лише Караваєв замінив Миколенка, а Шапаренко - Шепелєва.

Перша ж атака на ворота Ореста Костика принесла динамівцям успіх: після пострілу Віктора Циганкова з кута штрафного голкіпер “Львова” пропустив м’яч під собою, а Артем Бєсєдін швидко зреагував і відправив круглого в сітку воріт, забивши свій третій гол в УПЛ після відбуття дискваліфікації.

У подальшому кияни почувалися господарями на “Арені Львів”, маючи впевнену перевагу у володінні м’ячем і кількості небезпечних атак, однак до дійсно гольових моментів і ударів у площину воріт справа доходила нечасто - львів’яни зосередилися на щільній обороні.

Сергій Сидорчук міг подвоїти рахунок, коли завершував позиційну атаку ударом по воротах, однак першу спробу капітана “Динамо” прийняв на себе захисник “Львова”, а другий постріл пройшов над поперечиною.

А на 33-й хвилині ще одна помилка “городян” призвела до другого взяття воріт “Львова”: Міхобі сфолив на Буяльському у власному штрафному, за що його команда була покарана пенальті. 11-метровий потужно виконав Віктор Циганков, установивши рахунок 2:0 на користь “Динамо”.

Наприкінці першої половини зустрічі “пожежа” виникла й у карному майданчику киян, коли після виконання кутового та серії рикошетів господарі вимагали пенальті за влучання м’яча в руку Жерсону Родрігесу. Арбітр Дмитро Кривушкін, звернувшись до своїх колег на VAR, просигналізував, що порушення правил у цьому моменті не було.

До свистка на перерву львів’яни застосовували високий пресинг в атаці, і на полі спостерігалася нервова боротьба. Але після виходу команд із роздягалень на другий тайм “Динамо” повернулося до своєї стихії, граючи першим номером.

Уже на 52-й хвилині у воротах “Львова” опинився третій м’яч, забитий після виконання кутового. Забарний виграв боротьбу в повітрі та пробив головою, однак удар Іллі парирував Костик, а ось із добиванням Томаша Кендзьори голкіпер не впорався.

Фактично, переможна мета вже була досягнута - і Мірча Луческу провів ряд замін, спрямованих на освіження складу. Проте перед цим двічі було гаряче й біля воріт “Динамо”, адже Георгію Бущану довелося докласти зусиль, щоб парирувати удари Брікнера.

Наполегливість і сміливість “Львова” були винагороджені на екваторі другого тайму, коли в результаті контратаки Фране Чір’як прорвався по центру та зробив передачу на хід Назарію Ничу, який реалізував вихід сам на сам із Бущаном - 1:3.

Надихнувшись взяттям воріт, наступний відрізок матчу господарі провели на половині поля “Динамо”, атакуючи великими силами. Кияни в цей час створили момент, у якому Караваєв завдавав удару з меж штрафного, однак направив м’яч вище воріт. Через п’ять хвилин Олександр знову був у центрі уваги, коли його постріл під поперечину встиг парирувати Костик.

На останній хвилині основного часу трійка динамівців, які вийшли на заміни, організувала четвертий гол у ворота “Львова”. Де Пена навісив із лівого флангу, Романчук у боротьбі із Сідклеєм зрізав м’яч у напрямку своїх воріт - Костик зреагував, а Богдан Лєднєв установив крапку в поєдинку - 4:1!

“Динамо” повертається до Києва з перемогою, завдяки виграшу “Зорі” в матчі з “Шахтарем” збільшивши лідерський заділ у турнірній таблиці до 4-х очок.

Favbet Ліга. 16-й тур

28.02.2021. Львів, “Арена Львів”

“Львів” (Львів) – “Динамо” (Київ) – 1:4 (0:2)

“Львів”: Костик - Якімець, Маруан (Романчук, 46), Махмутовіч, Грисьо (Ременяк, 82) - Довгий, Сабіно (К) (Чір’як, 46), Брікнер, Альваро (Захарків, 59), Шина - Нич.

“Динамо”: Бущан - Кендзьора, Забарний, Сирота, Караваєв (Сідклей, 88) - Сидорчук (К) (Шепелєв, 62), Шапаренко, Буяльський, Циганков (Лєднєв, 80), Родрігес (де Пена, 62) - Бєсєдін (Супряга, 62).

Голи: Нич (69) - Бєсєдін (1), Циганков (37), Кендзьора (52), Лєднєв (90).

Попереджені: Махмутовіч (33), Брікнер (36).

Віктор Циганков – найкращий гравець матчу зі «Львовом»

Після кожної офіційної гри «Динамо» в офіційному клубному Telegram-каналі проводиться голосування за найкращого гравця матчу.

«Львів» – «Динамо»: числа та факти

Підбиваємо статистичні підсумки гостьового поєдинку київського «Динамо» з ФК «Львів» (4:1) у рамках 16-го туру Favbet Ліги.