Субота, 17 жовтня, Львів, “Арена Львів”. Початок о 17:00.

Головний арбітр – Ігор Пасхал (Херсон); арбітр VAR – Віталій Романов (Дніпро).

Трансляція – “Футбол 1”

“РУХ”:

Позиція у Favbet Лізі після 5-ти турів: 13 місце, 2 очки (2 нічиї, 3 поразки, м’ячі - 5:11).

Історія “Руха” бере свій початок у 2003 році, коли з ініціативи відомого українського фахівця Мирона Маркевича у його рідному місті - Винниках, був створений футбольний клуб. На питання, чому саме “Рух”, Маркевич відповів: “Тому що Рух - це життя!”. Цікаво, що у цьому є дещо спільне зі спортивним товариством  “Динамо”, девіз якого “сила - у русі”.

Спершу основою роботи клубу була дитяча футбольна академія, і лише у 2009 році Маркевич створив дорослу футбольну команду “Рух”, а президентом клубу став Григорій Козловський. У 2014-му році “Рух” уперше у своїй історії став чемпіоном України з футболу серед аматорських команд.

Професійний статус клуб отримав у 2016-му році. 24 липня 2019-го року  - відправна точка в історії оновленого “Руху”, який змінив клубну емблему та провів повний ребрендинг. З цього дня клуб офіційно змінив прописку, переїхавши з Винників до Львова.

Сезон 2019/2020 у 1-й лізі клуб завершив на другому місці та здобув путівку до Прем'єр-ліги. Після підвищення у класі клуб почав проводити домашні ігри на стадіоні “Арена Львів”, переїхавши туди зі стадіону “Скіф”. У першому домашньому матчі у Прем'єр-лізі “Рух” зіграв унічию з “Шахтарем” (1:1). Хоча загалом старт сезону у вищому дивізіоні не можна назвати для команди вдалим - жодної перемоги і лише дві нічиї у п'яти стартових турах і передостання сходинка в турнірній таблиці.

Останні матчі:

03.10.2020. ЧУ. “Рух” - “Львів” - 0:0

27.09.2020. ЧУ. “Десна” - “Рух” - 3:1 (Тотовицький, 13, пен, Дегтярьов, 45, Будківський, 71 - Климчук, 30)

23.09.2020. ЧУ. “Рух” - “Шахтар” - 1:1 (Степаненко, 47, автогол - Марлос, 68)

20.09.2020. ЧУ. “Рух” - “Колос” - 1:2 (Русин, 90+4 - Морозко, 4, 20)

23.08.2020. ЧУ. “Ворскла” - “Рух” - 5:2 (Пуцлін, 10, Степанюк, 26, Кулач, 43, 49, Скляр, 45 - Федорчук, 63)

“ДИНАМО”:

Позиція у Favbet Лізі після 5-ти турів: 1 місце, 11 очок (3 перемоги, 2 нічиї, м’ячі - 12:3).

Матч проти “Руха” у Львові стане для динамівців першим після досить тривалої паузи, присвяченої міжнародним іграм національних команд. За ці два тижні більшість гравців провела по кілька ігор у складі збірних своїх країн, дехто навіть по три матчі. При цьому більшість із цих гравців повернулася до розташування клубу не лише в хорошому ігровому тонусі, але й у чудовому настрої. Динамівські легіонери, зокрема Томаш Кендзьора, Беньямін Вербич та Жерсон Родрігес, допомогли своїм збірним очолити групи в Лізі Націй, а національна збірна України, кістяк якої склали динамівці, у Лізі Націй здобула історичну перемогу над збірною Іспанії.

Додає оптимізму і той факт, що лазарет команди покинули гравці основного складу Віталій Буяльський та Владислав Супряга, які з початку тижня тренуються в загальній групі. Ще раніше повністю одужав після ангіни Денис Попов, який набрав ігрову форму, провівши два матчі за молодіжну збірну України в тандемі з Олександром Сиротою. Тож у центрі оборони у Мірчі Луческу тепер є вибір навіть з урахуванням травми Микити Бурди.

З мінусів напередодні гри у Львові - невеликий час на підготовку конкретно до гри з “Рухом”, адже всі збірники стали до повноцінної роботи в загальній групі лише за кілька днів до гри. Узагалі “Динамо” зараз вступає в досить щільний графік матчів і проводитиме по дві гри на тиждень. До того ж одразу за вояжем до Львова вже у вівторок на “біло-синіх” очікує вкрай важливий поєдинок - старт у Лізі чемпіонів домашнім матчем проти туринського “Ювентуса”.

04.10.2020. ЧУ. “Динамо” - “Зоря” - 1:1 (Вербич, 74 - Кочергін, 65).

29.09.2020. Квал. ЛЧ. “Динамо” - “Гент” - 3:0 (Буяльський, 9, де Пена, 36, пен., Родрігес, 49, пен.).

26.09.2020. ЧУ. “Минай” - “Динамо” - 0:4 (Андрієвський, 36, Циганков, 41, Вербич, 59, Матіч, 69, а/г).

23.09.2020. Квал. ЛЧ. “Гент” - “Динамо” - 1:2 (Кляйндінст, 41 - Супряга, 9, де Пена, 79).

19.09.2020. ЧУ. “Динамо” - “Львів” - 3:1 (Циганков, 48, пен., Шапаренко, 87, Супряга, 90+5 - Челіч, 62).

Раніше “Динамо” і “Рух” ніколи не зустрічалися в офіційних матчах. Однак у травні команди провели контрольний поєдинок на полі стадіону “Динамо” ім. В.В. Лобановського. Це був перший матч для “біло-синіх” після тривалої футбольної паузи, пов'язаної з пандемією COVID-19.

Контрольний матч

«Динамо» - «Рух» (Львів) - 0:0 (0:0)

22.05.2020. Київ, стадіон «Динамо». Без глядачів

«Динамо»: 1.Бущан (71.Бойко, 46), 94.Кендзьора (77.Беніто, 68), 30.Шабанов, 4.Попов, 16.Миколенко, 5.Сидорчук (к) (18.Андрієвський, 68 ) 29.Буяльський (99.Дуелунд, 58), 18.Андрієвський (20.Караваєв, 46), 8.Шепелєв (34.Сирота, 74), 7.Вербіч (14.де Пена, 58), 70.Н.Русин (9.Соль, 58).

«Рух» (стартовий склад): 29.Мисак, 90.Заставний, 4.Дуць, 25.Білий, 44.Саків, 18.Мартинюк, 99.Р.Русін, 14.Брікнер, 23.Бойчук, 19.Кондраков, 22.Синиця.

Луческу Мірча

Перша зустріч “Динамо” та “Руху”, яка носила офіційний характер, відбулася сьогодні, 17 жовтня, на “Арені Львів”.

Для киян матч у Львові став першим виїзним із початку сезону в чемпіонаті України. У гості до “Руху” динамівці вирушили в якості лідерів турнірної таблиці (випереджаючи “Ворсклу” за різницею м’ячів).

Після одужання повернулися до складу “Динамо” Денис Попов, а також Віталій Буяльський і Владислав Супряга, які через пошкодження пропустили попередній тур, а також нещодавні матчі збірної України.

Перша частина поєдинку з дебютантами Прем’єр-ліги проходила у спокійному темпі, динамівці контролювали події на полі, при тому що й господарі не відсиджувалися в обороні. Однак ігрова перевага була на боці “Динамо” - на 18-й хвилині Владислав Супряга увірвався до штрафного “Руху” після передачі від Караваєва, однак воротар Бандура зреагував на удар форварда. А невдовзі Денис Попов виграв боротьбу в повітрі після кутового, проте пробив головою вище поперечини. Ще одного небезпечного удару завдавав Караваєв, який наважився на дальній постріл - Бандура врятував ворота, дотягнувшись до м’яча, що летів у кут.

Загалом, хоч перший тайм завершився з майже рівними показниками володіння м’ячем, підопічні Мірчі Луческу діяли в атаці значно гостріше. Три удари в площину воріт Бандури кияни втілили в один гол у виконанні Карлоса де Пени на 30-й хвилині. Вагомий внесок у взяття воріт зробив Віктор Циганков, який перехопив м’яч на правому фланзі та зробив точне закидання на хід уругвайцю, котрий у дотик переправив сферу у ворота “Руху” - 1:0!

Амбіційне налаштування львів’ян на цей матч засвідчила серія одразу з трьох замін, спрямованих на атаку, які Іван Федик провів у перерві. Якщо у першому таймі гравці “Руху” лише раз потурбували Георгія Бущана - наприкінці тайму, коли по воротах киян пробивав Ростислав Русин, то в другій половині поєдинку господарі йшли вперед великими силами та тримали нашу команду в тонусі.

Проте відкритій грі передували ще два моменти, які могли збільшити перевагу “Динамо”. На початку другого тайму Бандура парирував удар Караваєва, а подальше добивання Супряги пройшло повз ворота - при цьому й взяття воріт не було б зараховане через положення поза грою у форварда киян. А невдовзі вже Буяльський мав забивати після передачі з лівого флангу від Миколенка, однак знову вдало зіграв Бандура.

Не використавши моменти на початку тайму, динамівці забезпечили собі нервові останні хвилини гри. Ще один шанс забити “біло-сині” втратили, коли Супряга переграв Бандуру та пробивав із гострого кута - однак влучив у сітку воріт зі зворотного боку.

У свою чергу господарі наприкінці матчу активізувалися, намагаючись вирвати сьогодні нічию. Мисик завдав удару здалеку - над поперечиною, а після удару Мартинюка м’яч зафіксував Бущан. Незважаючи на напружену атмосферу на полі, до справжньої гостроти у фінальній стадії атак справа у “Руху” не доходила.

Натомість відіграти надійно в захисті господарям не вдалося. Двоє динамівців, що вийшли на заміни у другому таймі - Томаш Кендзьора і Жерсон Родрігес, - на останній хвилині основного часу організували другий гол у ворота Бандури. Отримавши пас від Циганкова, Кендзьора прострілив на Родрігеса, який без проблем розстріляв ворота - 2:0!

Здобувши три очки, “Динамо” набрало 14 балів і вийшло в одноосібні лідери УПЛ після частини суботніх матчів 6-го туру. Графік команди не дає динамівцям часу на перепочинок - найближчого вівторка наша команда проведе перший поєдинок групового етапу Ліги чемпіонів, у якому прийматиме туринський “Ювентус”.

Favbet Ліга, 6-й тур

17.10.2020. Львів, “Арена Львів”. Без глядачів.

“Рух” - “Динамо” - 0:2 (0:1)

“Рух”: 33. Бандура - 30. Копина, 4. Дуць (К), 32. Стаменкович, 12. Гліга, 18. Мартинюк, 14. Брікнер (5. Федорчук, 46), 99. Р.Русин, 7. Климчук (17. Мисик, 46), 23. Б.Бойчук (10. Притула, 90+1), 19. Кондраков (97. Кухаревич, 46).

“Динамо”: 1. Бущан - 20. Караваєв, 25. Забарний, 4. Попов, 16. Миколенко (94. Кендзьора, 70) - 5. Сидорчук (К), 29. Буяльський (8. Шепелєв, 85), 10. Шапаренко, 15. Циганков, 14. де Пена (22. Родрігес, 80) - 89. Супряга (7. Вербич, 70).

Голи: де Пена (30), Родрігес (90).

Попереджені: Климчук (6), Мартинюк (59).

Favbet Ліга. 6-й тур. «Рух» - «Динамо». Прев’ю

У суботу, 17 жовтня, київське “Динамо” зустрінеться на виїзді з львівським “Рухом” у рамках 6-го туру Favbet Ліги.

«Динамо» вирушило до Львова

Делегація київського «Динамо» вирушила з заміської бази у Кончі-Заспи до аеропорту «Бориспіль», звідки літаком о 17.15 візьме курс на Львів, де завтра проведе матч із місцевим «Рухом» в рамках 6-го туру Favbet Ліги.

«Динамо» готується до «Руха»! (ВІДЕО)

Київське "Динамо" провело чергове тренування перед вильотом до Львова.

Після перемог у збірних – до клубних справ: динамівці готуються до вояжу до Львова

Після виступів за свої національні команди динамівські збірники повернулися до розташування клубу та приступили до роботи з командою.

Ігор Пасхал - головний арбітр матчу «Рух» - «Динамо»

Комітети УАФ призначили офіційних осіб на матчі 6-го туру чемпіонату України з футболу серед команд Прем’єр-ліги сезону-2020/2021.