13 квітня. Маріуполь. Стадіон ім. В. Бойка. Початок о 14:00

Арбітр – Юрій Можаровський (Львів)

ТВ-трансляція – «Футбол 2»

«Маріуполь»

Місце в турнірній таблиці - 4-е (23 матчі, 9 перемог, 6 нічиїх, 8 поразок, м'ячі - 27:35, 33 очки);

Найкращий асистент команди в УПЛ: Вакула, Федорчук, Чурко – по 2

Найкращий за системою «гол + пас»: Борячук, Зубков – по 7 (6+1)

Лідери команди за кількістю ігрового часу в УПЛ: Мішньов – 1801 хвилина, Яворський - 1800, Демірі - 1447, Федорчук - 1427, Вакула - 1359

Дискваліфіковані: немає

«Динамо»

Місце в турнірній таблиці - 2-е (23 гри, 176 перемог, 2 нічиї, 4 поразки, м'ячі - 43:13, 53 очка);

10.03. УПЛ. «Динамо» - «Арсенал-Київ» - 4:0;

14.03. ЛЄ. «Динамо» - «Челсі» - 0:5;

17.03. УПЛ. «Олімпік» - «Динамо» - 1:2

03.04. УПЛ. «Зоря» - «Динамо» - 2:3

07.04. КУ. «Шахтар» - «Динамо» - 1:1 (пен. 4:3)

Найкращий бомбардир команди в УПЛ: Циганков - 13

Найкращий асистент команди в УПЛ: Циганков - 6

Найкращий за системою «гол + пас»: Циганков - 19 (13 + 6)

Лідери команди за кількістю ігрового часу в УПЛ: Циганков - 1931 хвилина, Бойко - 1924, Кендзьора - 1788, Бурда - 1620, Вербич - 1562.

Дискваліфіковані: Кадар, Кендзьора, Буяльський, Шапаренко, Гармаш

Баланс зустрічей

Всього зіграно 43 матчі: +1=5-37 м’ячі 23-111

На полі «Маріуполя» — 21 матч: +1=3-17 м’ячі 16-52

В УПЛ зіграно 39 матчів: +1=5-33 м’ячі 23-98

На полі «Маріуполя» — 19 матчів: +1=3-15 м’ячі 16-43

«Динамо» найбільшу перемогу в УПЛ здобуло саме в матчі з «Маріуполем» (9:0, 31.10.2010), а «Маріуполь» при цьому зазнав своєї найбільшої поразки в Чемпіонатах.

Серед діючих гравців найкращий голеадор попередніх матчів — Віктор Циганков (5 м’ячів).

Попередня зустріч

Чемпіонат УПЛ. 15-й тур

«Динамо» – «Маріуполь» – 4:0 (1:0).

11.11.2018. м. Київ, НСК «Олімпійський»

«Динамо»: Бойко – Морозюк, Бурда, Кадар, Миколенко – Шепелєв, Буяльський (Че Че, 67), Шапаренко (Сидорчук, 76) – Циганков, Вербич (Супряга. 86), Сідклей.

«Маріуполь»: Гальчук, Тищенко, Чоботенко, Биков, Кирюханцев (Полегенько, 81), Федорчук, Піхальонок, Ігнатенко (Мишньов, 62), Вакула, Зубков, Борячук (Чурко, 71).

Голи: Шапаренко (33), Вербич (57), Чоботенко (63, автогол), Циганков (85, пен.).

Попереджені: Морозюк (67), Кадар (87) – Тищенко (21), Федорчук (25), Борячук (35), Биков (84).

Хацкевич Олександр

"Біло-сині" підійшли до матчу в неоптимальному складі - через дискваліфікацію не змогли взяти участь у протистоянні п'ять основних гравців киян - Тамаш Кадар, Томаш Кендзьора, Денис Гармаш, Віталій Буяльський та Микола Шапаренко. З огляду на кадрові втрати на гру в Маріуполь вирушили футболісти дублю: захисник Денис Попов, півзахисники Сергій Булеца, Георгій Цітаішвілі, нападник Євген Ісаєнко. Днями "Динамо" посилилося уругвайським вінгером Карлосом де Пеною, який також потрапив до заявки на гру.

Нагадаємо, у поточному сезоні кияни двічі зустрічалися з командою Олександра Бабича: в 4-му турі "біло-сині" обіграли у виїзному матчі приазовців з рахунком 0:2, а в 15-му підопічні Олександра Хацкевича здобули розгромну перемогу - 4:0.

Динамівці з перших хвилин взяли м'яч під контроль, однак створювати небезпечні моменти біля воріт суперника почали з середини тайму. Тим часом, гравці "Маріуполя" провели кілька перспективних атак.

Початок небезпечних моментів біля воріт господарів поля поклав Сідклей, однак Худжамов врятував свою команду. Запам'ятався момент Миколенка: прорвавшись до штрафного майданчика суперника, Віталій пробив по воротах - голкіпер "Маріуполя" відбив м’яч, а після повторного удару лівого захисника м'яч пролетів вище воріт.

Спірним був епізод з імовірним фолом вихованця "Динамо", а нині гравця "Маріуполя" Сергія Чоботенка проти Микити Бурди у штрафному майданчику маріупольців, але Юрій Можаровський не відреагував на цей момент. Перший тайм ознаменувався силовою грою, боротьбою, безкомпромісністю і високим градусом емоцій.

У другий тайм команди увійшли активно, по черзі обмінюючись небезпечними атаками. Спершу Сидорчук дальніми ударами змусив понервувати Рустама Худжамова, потім Андрій Борячук, вийшовши практично один на один з Денисом Бойко, пробив повз воріт.

Заміни у складі "Маріуполя" не змогли переломити хід поєдинку - динамівці домінували за всіма показниками - володінню м'ячем, кількістю ударів, кутових, і лише самовіддана гра досвідченого Рустама Худжамова довгий час зберігала нулі на табло.

Ключовий момент зустрічі стався на 73-й хвилині, коли Віктор Циганков виявився в потрібний момент у потрібному місці, набіг на класний навіс Віталія Миколенка з лівого флангу на дальню стійку й ударом у дотик переправив м'яч у ворота.

У кінцівці зустрічі помилився і Худжамов, намагаючись обвести в своєму штрафному Вербича, однак динамівці, заволодівши м'ячем, не скористалися цим подарунком. Гол Циганкова залишився єдиним і переможним у цій зустрічі.

Ще однією важливою подією матчу в Маріуполі став дебют у складі першої команди відразу двох вихованців динамівської академії. 20-річний центральний захисник Денис Попов вийшов у стартовому складі й відіграв надійно весь матч. А на 70-й хвилині зустрічі вперше в основному складі "Динамо" з'явився 18-річний бомбардир команди U19 Євген Ісаєнко. Свій другий матч в УПЛ і четвертий загалом за основу "біло-синіх" провів Георгій Цітаішвілі, який замінив Сідклея по перерві.

Чемпіонат УПЛ. 24-й тур

“Маріуполь” - “Динамо” - 0:1

13 квітня 2019. Маріуполь, стадіон імені Володимира Бойка

“Маріуполь”: 12.Худжамов, 8.Полегенько, 4.Чоботенко, 13.Яворський, 23.Демірі, 97.Ігнатенко, 9.Мішньов, 76.Піхальонок (25.Федорчук, 64), 22.Зубков, 17.Горбунов (99.Вакула, 58), 7.Борячук (14.Сікан, 79).

“Динамо”: 71.Бойко, 5.Сидорчук (К) (27.Ісаєнко, 70), 7.Вербич, 8.Шепелєв, 15.Циганков, 16.Миколенко, 17.Сідклей (40.Цітаішвілі, 46), 18 .Андрієвський, 26.Бурда, 30.Шабанов, 49.Попов.

Гол: Циганков (73).

Попередження: Ігнатенко (16), Демірі (25) - Андрієвський (45 + 1), Шепелєв (71), Бурда (86), Попов (86)

Денис ПОПОВ: «Підказки досвідченіших партнерів додавали впевненості та спокою»

Захисник «Динамо» Денис Попов дебютував у першій команді у виїзному поєдинку з «Маріуполем».

«Маріуполь» – «Динамо»: цікаві факти та цифри матчу

У рамках 24-го туру вітчизняної Прем’єр-ліги київське «Динамо» мінімально перемогло на виїзді «Маріуполь» – 1:0. Видання «Спорт-Экспресс в Украине» підготувало підбірку цікавих цифр та фактів цього поєдинку.

Віктор Циганков — найкращий гравець 24 туру Чемпіонату УПЛ!

Українська Прем’єр-Ліга, опитавши фахівців, які входять до її експертної ради, визначила найяскравішого футболіста з усіх, які взяли участь у матчах 24 туру Чемпіонату УПЛ.

Євген ІСАЄНКО: "Хвилювався перед дебютом, але всі в команді мене підтримали"

Юний форвард прокоментував свій перший вихід на поле у складі основи "Динамо".

Віктор ЦИГАНКОВ: "Ми чули наших уболівальників кожну секунду на полі"

Лідер "Динамо" про переможний матч із "Маріуполем", у якому півзахисник відзначився єдиним голом.

Олександр ХАЦКЕВИЧ: "Бажаю "Маріуполю", щоб вони так грали з усіма командами"

Головний тренер "Динамо" прокоментував непросту перемогу на виїзді.

Денис Попов та Євген Ісаєнко дебютували за першу команду “Динамо”

У матчі 24 туру Чемпіонату УПЛ сезону 2018/2019 уперше за основну команду “Динамо” зіграли Денис Попов та Євген Ісаєнко.

УПЛ. "Маріуполь" - "Динамо" - 0:1. Звіт про матч

У матчі 24-го туру української Прем'єр-ліги київське “Динамо” обіграло на виїзді "Маріуполь".