Храм реліквій «біло-синіх»

Клубний музей «Динамо»

14 квітня 2012 року в урочистій атмосфері було відкрито музей ФК «Динамо» (Київ), в якому виставлено трофеї, виграні за 85-річну історію, представлено архівні фото та унікальні експонати.

Олег Блохін, один із найлегендарніших гравців «біло-синіх», урочисто перерізав стрічку, і клубний музей «Динамо» гостинно відчинив свої двері перед першими відвідувачами.

- Хороші враження від музею. От тільки я досі не можу вигадати, котру з особистих нагород віддати сюди. Доведеться пошукати! Головне, щоб уболівальникам подобалося, щоб вони приводили сюди своїх дітей, – поділився своїми враженнями володар «Золотого м’яча» найкращому футболісту Європи 1975 року.

- Сюди необхідно водити дітей із динамівської школи й розповідати їм про історію клубу. Без історії не буває майбутнього. Я вважаю, що вони мають знати, коли «Динамо» грало з «Баварією», коли виступали Трусевич, Макаров та інші. Історія «Динамо» – це не лише Блохін, Бєланов та Шевченко. Багато інших хлопців протягом багатьох років створювали славетне ім’я київського «Динамо». Я би радив кожному вболівальнику клубу прийти до цього музею й ознайомитися з історичними експонатами, переглянути архівні фото, згадати пам’ятні матчі.

Директор музею «Динамо» Валерій Старков розповів про те, як створювали експозицію храму футбольних реліквій «біло-синіх»:
- Ми дуже відповідально підійшли до створення експозиції клубного музею київського «Динамо». Спеціалісти їздили за кордон, щоб ознайомитися із найкращими в цій галузі думками наших іноземних колег. Ми відвідали клубні музеї мадридського «Реалу», каталонської «Барселони», італійського «Мілану», стамбульського «Бешикташу» та інших відомих клубів. Як зізнаються динамівські вболівальники та наші іноземні гості, відвідування музею «Динамо» викликало у них дуже позитивні враження.

На думку директора, найбільший інтерес у відвідувачів викликає стенд, на якому зображені всі гравці, які колись одягали форму київського «Динамо».

- Біля того кутка завжди багато прихильників футболу. Старше покоління згадує своїх кумирів минулих років, а молоді вболівальники жваво обговорюють футбольні звитяги тих, хто зараз на футбольному полі радує їх своєю майстерністю.

У планах дирекції музею поповнення експозиції рідкісними фотографіями, призами й амуніцією зірок київського «Динамо», котрі з радістю погоджуються дати якийсь цінний екземпляр для музею «біло-синіх».

- Я хотів би звернутися до всіх прихильників київського «Динамо», які мешкають практично в усіх кутках земної кулі. Ми щиро раді співпрацювати з усіма, хто готовий презентувати нам цікаві матеріали, пов’язані зі славетною історією найтитулованішого клубу країни!

Фотопрогулянка музеєм «Динамо»

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ