Новини

  • 07 лют
  • 07:13
  • 12610 переглядів
друк

Володимир ЛОЗИНСЬКИЙ - незамінний!

6 січня свій 60-річний ювілей відсвяткував відомий динамівець 70-х і 80-х років минулого століття Володимир Лозинський.

Щиро вітаємо ювіляра і, як то кажуть, з цієї нагоди згадаймо його зоряні моменти кар'єри в рідному динамівському колективі.

Лозинський, пройшовши всі етапи навчання в ДЮФШ «Динамо» (перший тренер Олександр Леонідов) і провівши чотири сезони в дублюючому складі «біло-синіх», уперше з'явився в основному складі у матчі-відкритті 38-го чемпіонату Радянського Союзу 4 квітня 1976 року в домашній зустрічі з московським «Динамо», вийшовши на заміну на 75-й хвилині замість Володимира Безсонова.

- Коли Валерій Лобановський вперше сказав, що я вийду в основному складі, природно, це було несподіванкою. Все-таки на моїй позиції грав сам Трошкін, а у складі команди - заслужені майстри спорту, володарі Кубка кубків УЄФА, гравці збірної СРСР, - згадує Володимир Федорович.

Провівши ще чотири зустрічі у весняному чемпіонаті того року Володимир на весь голос заявив про себе у другій частині чемпіонату 1977 року.

- Виступати за першу команду було для мене мрією. Як зараз пам'ятаю, у мене навіть руки тремтіли від хвилювання, а Трошкін підійшов, обійняв і каже: «Володя, ти вмієш грати, виходь і покажи». Після цього з'явилась упевненість, наснага, і кінець сезону я дограв у першому складі. Згодом в одному зі своїх інтерв'ю він говорив: «Якщо я не піду, Лозинський не заграє». Я йому за це дуже вдячний, і коли зустрічаємось у матчах ветеранів, завжди кажу йому про це. Тоді в команді у кожного з молодих гравців був свій вихователь, так би мовити, старший наставник. Моїм «опікуном» був саме Володимир Трошкін, чиє місце на полі я надалі й зайняв.

Кар'єра в київському «Динамо» у Лозинського, що називається, склалася. За підсумками чемпіонату СРСР 1977 року він уперше виграв у складі команди золоті медалі, повторивши це досягнення в 1980 і 1981 роках.

Двічі разом із «біло-синіми» він підіймав як тріумфатор у 1978 і 1982 роках кришталевий Кубок Радянського Союзу, а в 1977 і 1980 роках завойовував Кубок сезону (аналог нинішнього Суперкубка). У 1979-му у списку 33-х найкращих футболістів Лозинського було визнано найкращим правим захисником року. Чотири рази динамівець виходив на поле у складі збірної СРСР.

Найпримітнішим для Лозинського став відрізок, коли київське «Динамо» не програвало в 45-ти матчах поспіль (рекорд у комбінації чемпіонатів СРСР 1980 і 1981 рр.), і в усіх них він відіграв без замін! І зовсім не випадково його знайшла заслужена нагорода у вигляді спеціального призу від однієї з центральних газет з написом: «Незамінний».

Олег Задерновський

* використані фото із медіа-бібліотеки Олексія Новіка

Copyright © 2015 FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ