Новини

  • 06 січ
  • 13:32
  • 1189 переглядів
друк

У Києві вшанували пам'ять Валерія Лобановського

6 січня 2021 року виповнюється 82 роки з дня народження епохальної фігури у славетній історії київського «Динамо», легендарного футболіста і геніального тренера, який усього себе присвятив грі мільйонів – Валерія Васильовича Лобановського.

Серце світової легенди футболу перестало битися 13 травня 2002 року. Його життя нерозривно було пов'язане з київським «Динамо», виступаючи за яке він заслужив собі світове ім'я, а футбольний клуб багатьма своїми досягненнями зобов'язаний Метрові.

Саме під керівництвом Валерія Васильовича наш клуб досягав найбільших успіхів і став символом спершу радянського, а згодом – і українського футболу, завоював європейські трофеї та панував на національному рівні. З Лобановським на чолі «Динамо» завоювало Суперкубок Європи і двічі Кубок Кубків, виграло 8 чемпіонатів СРСР, 6 Кубків СРСР, 3 Суперкубки СРСР, а також 5 разів ставало чемпіоном незалежної України і тричі виграло Кубок України.

За традицією в день народження Метра до його могили на Байковому кладовищі приходять його родичі і друзі, футболісти «Динамо» різних поколінь, колеги та однодумці, учні та послідовники, шанувальники таланту видатного Метра і прості вболівальники. Як ті, хто знав Валерія Васильовича особисто, хто любив і цінував його за життя, так і ті, хто ріс уже після трагічної смерті Лобановського, і для кого він є орієнтиром і взірцем для наслідування. Уже до полудня біля пам'ятника було багато квітів – від найдорожчих і близьких.

Збираються люди вшанувати пам'ять Лобановського і біля колонади стадіону, названого на його честь, біля знаменитого пам'ятника, встановленого у 2003-му році і перенесеного на нове місце – на площу біля колонади – у 2013-му. Це місце давно стало об'єктом для паломництва футбольних уболівальників не тільки з усієї України, а й з інших країн. Мабуть, не було і дня, коли б до пам'ятника не прийшов хоч один шанувальник футболу і не згадав великого тренера.

Тут відбувся традиційний мітинг пам'яті Валерія Васильовича. Присутні, разом із вихованцями динамівської академії, вшанували пам'ять легенди футболу, поклали квіти до його меморіалу, згадали теплі моменти, пов'язані з Лобановським і подякували за неоціненний внесок в історію «Динамо». Ведучим заходу був заслужений журналіст України, багаторічний динамівець Олександр Липенко, який традиційно розповів багато цікавих фактів про життя і кар'єру Валерія Васильовича.

«Ми живі, допоки нас пам'ятають», - такий напис прикрашає колонаду на могилі Метра. Світла пам'ять про Валерія Лобановського буде жити в наших серцях завжди.

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ