• 19 січ 2019
  • 09:16

Віталій БУЯЛЬСЬКИЙ: «З першого дня зборів у нас багато бігової роботи. Це необхідно»

Півзахисник «Динамо» про тренування команди напередодні першого контрольного матчу проти «Бохума».

- Зранку у нас було тренування на швидкість, а потім ми вже мали більш передігрове заняття, направлене на матч проти «Бохума».

- На ранковому тренуванні впадала в очі емоційність команди!

- Завжди цікаво змагатися, особливо в тренуваннях. Тим паче, що зранку ще не всі прокинулися, тому для нас це було корисно. До того ж на віджимання грали, що цікавіше. Швидкість була хорошою в цій естафеті, і якість, я думаю, теж.

- Такий легкоатлетичний комплекс був, але з м’ячами…

- Так, багато м’язів були задіяні, тому це цікавіше, ніж просто бігти. Тренер із фізпідготовки розробив цю програму, і я думаю, це дуже доречно.

- Під час переступань через партнерів не було страху на когось наступити?

- Ні, начебто не було. Але якби зранку в нас за програмою була не швидкість, а сила, то думаю, хтось би цілком міг на партнера наступити, не перестрибнувши. Добре, що без травм.

- Далі була тактична гра. Головний тренер зазначав, що 70% підготовки - це вправи з м’ячем, і тільки 30% без нього…

- Усім важко, так чи інакше. Перед тренуванням із м’ячем ми всі бігаємо, стомлюємося, ноги не слухаються. Потім щось просто не можемо зробити, і навіть десь не так м’яч приймаємо, як слід. Але я думаю, що далі буде трошки легше. Начебто в цілому більш менш все вдавалося, і сподіваюсь тренер задоволений нами.

- Була і тактична вправа 9 на 9. Як тут все давалося вам?

- Це була і тактика, і робота з м’ячем, і задача забивати. Вважаю, що це дуже хороше тренування. Все робиться для того, щоб на полі ми розуміли один одного з півслова.

- Найважчим мабуть був перемінний біг. Ти був попереду групи, біг з секундоміром. Розкажи про особливості вправи, будь ласка. Як це вдалося витримати?

- Лише терпіти доводилося. Останні 600 метрів я вже секундомір поклав, адже він важкий і руки вже ставали важкими. Думаю, ті хто займався самостійно у відпустці – їм було легше. Але як наш тренер сказав - бувало і гірше! Можливо нам ще пощастило!

- Як тобі тест йо-йо?

- Важче, ніж бігти 400-600. Тут треба зупинятися, знову вибухати, знову зупинятися і знову вибухати. Але це фундамент підготовки. З першого дня зборів у нас багато бігової роботи. Але це необхідно, адже в чемпіонаті нашому треба мати дуже хороший функціональний фундамент. В нас всі команди добре бігають.

- А як щодо тренажерного залу?

- Ми нормально робили усі вправи, але на наступний ранок, коли прокинулися, то звичайно вже відчули – недаремно попрацювали. Зараз тут зробили великий, кращий зал. Приємніше займатися.

- Як в команді прийняли новачка Франа Соля?

- Ми всіх добре приймаємо! Ми маємо допомагати йому пошвидше адаптуватися, щоб у нього була така ж сама впевненість у собі, яка була у нього в попередньому клубі. Головне, щоб без травм.

- З яким багажем підходите до «Бохума»? Вистачить сил зіграти 30 або 45 хвилин?

- Звичайно, що є втома, але на фоні втоми можна буде поглянути, хто і як готовий і як рухатися далі.

 Copyright © FC Dynamo Kyiv