Новини

  • 10 січ
  • 18:24
  • 951 перегляд
друк

Віктор Циганков: «Для мене команда - понад усе. Вважаю, що так повинно бути для кожного футболіста»

Віце-капітан "Динамо" був визнаний найкращим футболістом року в Україні за версією гравців і тренерів клубів української Прем'єр-ліги.

Референдум проводила редакція сайту "Команда 1", про подробиці опитування і його результати докладніше читайте тут.

Лауреат престижної премії поділився емоціями після вручення призу, планами і цілями на майбутнє, а також подякував тим, хто йому допоміг вийти на цей високий рівень.

- Вікторе, наскільки для тебе було важливо отримати приз саме тут, у рідній для тебе динамівській школі?

- Безумовно, отримати індивідуальний приз завжди приємно, але я завжди ставив інтереси команди на перше місце. Кожен гравець намагається принести користь для своєї команди. Приємно, що це відбувається саме тут, у школі. Я приїхав сюди ще хлопчиком і тут мене виховали як футболіста для першої команди "Динамо". Ті знання, які я отримав, зокрема, і від Олександра Олексійовича Іщенка, і від тренерів академії, які мене тренували, допомагають мені по сьогоднішній день. Величезне їм спасибі за це.

- Можеш підсумувати, яким був для тебе 2020 рік?

- Це був важкий для всіх рік, у всьому світі хворіють люди. Емоційна складова не найпозитивніша, але якщо підсумувати 2020 рік для "Динамо", в цілому він був не таким вже й поганим - ми стали володарями Кубка України, Суперкубка, вперше за чотири роки грали у Лізі чемпіонів... Я вважаю, що ми на правильному шляху. Сподіваюся, що так буде в кожному році. Звичайно, ще не вистачає чемпіонства. Хочемо в цьому році виграти чемпіонат і, сподіваюся, у нас це вийде.

- Ти згадав Олександра Іщенка, його внесок у твій розвиток, як футболіста основи "Динамо" ... Кого ще з тренерів академії міг би відзначити? Хто допоміг тобі пройти цей тернистий шлях?

- Ви знаєте, у мене було багато тренерів, і всіх перерахувати важко. Звичайно, виділю мого першого тренера Павла Миколайовича Кікотя - це тренер, який мене запросив сюди, взяв юнаком, почав навчати коли я приїхав з Вінниці до столичного гранду, і це була моя дитяча мрія. Безумовно, кожному тренеру я вдячний, від кожного намагався взяти щось хороше, і на сьогоднішній день склалося так, що я можу представляти київський клуб вже в першій команді. Для мене і моєї сім'ї це досягнення.

- Що ти зберігаєш в своєму сімейному архіві? Які кубки та медалі найбільш пам'ятні з часів дитячо-юнацького футболу?

- Усі призи я віддавав своїм батькам. Вони завжди мене підтримували, дивилися, як я граю, як зростаю, тому всі призи я віддаю їм. Для мене, повторюся, команда - понад усе. Вважаю, що для кожного футболіста так повинно бути.

- Ти екстерном закінчив школу і, перестрибнувши U19, опинився в U21. Це свідчить про якісну освіту в школі "Динамо"?

- Важливу роль зіграв Олександр Олексійович, у нас була розмова, коли він привів мене в групу 1996 року народження, де хлопці на рік старше. Він бачив, що я можу розвиватися вже зі старшими хлопцями і це призвело до того, що я швидше випустився, потрапив до першої команди і почав давати результат. Це його заслуга теж.

- Пам'ятаєш свої перші кроки у першій команді "Динамо", перші збори в Австрії?

- У 16 років я вперше поїхав на збори і, звичайно ж, це було дуже і дуже хвилююче, як і для будь-якого футболіста, який в такому віці потрапляє на збори з основою. Але кожному молодому футболісту намагаються допомогти, а я намагався робити те, що виходило в мене найкраще. Мене підтримували і вірили в мене, це найголовніше.

- З якими емоціями підходиш до підготовки до другої частини сезону?

- Завтра збір на базі, нам розкажуть план роботи команди. Знаю, що летимо до ОАЕ на 10 днів, там перший збір, другий - у Туреччині. Звичайно, нелегко, коли дивишся матчі по ТВ, всюди грають, а у нас, в Україні, відпустка... Звичайно, не хочеться сидіти на дивані, хочеться грати, тренуватися.

- Ти є важливим гравцем збірної України. Яким чекаєш 2021 рік для національної команди?

- У збірній буде важкий календар, багато хороших ігор попереду. Команда поставила собі високу планку, граючи з кращими командами світу. Треба намагатися завжди брати участь в таких турнірах, як чемпіонат світу і чемпіонат Європи

- Крім визнання колег, ти також став футболістом року за версією вболівальників. Який з титулів тобі дорожчий?

- Не можу сказати, і той, і інший однаково приємні. Вони підводять підсумки моєї роботи за рік, показують, що я на правильному шляху. Намагаюся з кожним роком вдосконалюватися. Спасибі хлопцям, тренерам, першим тренерам у Вінниці, які посприяли тому, що я можу стояти тут і отримувати такі нагороди.

- Кожному футболісту важливо знайти свою команду. Ти працював з різними наставниками "Динамо".... Що важливо для футболіста, аби бути потрібним для одного, другого і третього тренерів, які змінюються?

- Мені здається, завжди потрібно вміти підлаштовуватися під тренера. Всі наставники різні. Перш за все, потрібно любити футбол і багато чим жертвувати. Якщо любиш футбол, ти досягнеш успіху. Потрібно багато працювати, вдосконалюватися кожен день і вірити в свою мрію. Думаю, це допоможе кожному молодому футболісту.

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ