Новини

  • 25 лип
  • 16:11
  • 3488 переглядів
друк

Вічна пам’ять Сергію Анатолійовичу Богачику, який усе життя віддав футболу

Пішов із життя Сергій Анатолійович Богачик, який усе своє життя присвятив улюбленій справі, якою безумовно був футбол.

Він народився 4 липня 1939 року в Києві й починав футбольну кар’єру у столичній дитячій команді «Іскра». Згодом перейшов до ФШМ (Футбольна школа майстрів), після якої його розподілили для подальшої кар’єри саме до другого складу київського «Динамо».

Починаючи з 1958 року, Сергій Богачик грав разом із такими видатними динамівцями, як Лобановський, Біба, Базилевич та Балакін. Виступав за молодіжну збірну СРСР, згодом став чемпіоном Союзу серед юнаків та ФШМ. 

Після того, як він повісив бутси на цвях, Сергій Анатолійович тривалий час працював старшим викладачем, а згодом і завідувачем кафедри у Київському технологічному інституті харчової промисловості. Із його приходом до інституту в 1968 році набув розвитку спорт номер один - футбол.

Цікаво, що серед студентів технологічного інституту був і майбутній президент ФФУ Григорій Суркіс. Під час свого навчання Григорій Михайлович грав у місцевій футбольній команді на позиції воротаря. Він отримав освіту за спеціальністю інженера-механіка, закінчивши інститут 1972 року.

Сергій Богачик набирав до інституту абітурієнтів-вихованців «Динамо». Усі вони навчалися у цьому закладі на стаціонарі, вступивши туди після випускного дев’ятого класу середньої школи.

Для своїх абітурієнтів, у вигляді допомоги, Сергій Анатолійович зробив спеціальні безкоштовні курси з математики та фізики. Серед студентів інституту харчової промисловості були зараз відомі футболісти: воротарі, окрім Шовковського, Сирота; оборонці: Поліщук та Баланчук; півоборонці: Венглинський (брат Олега Венглинського), Нестерчук та Медведєв; нападники: Хлус та Пилипчук. Загальна кількість гравців-студентів налічувала близько п’ятдесяти вихованців. Увесь цей час Богачик тісно та плідно співпрацював із тренерами «Динамо» Терлецьким, Бишовцем та Крощенком. 

Потім Сергій Анатолійович спробував себе на посаді тренера. Спочатку готував разом із Анатолієм Крощенком хлопців київського «Динамо-3». Серед них було багато гравців 1975 року народження, які потім міцно закріпилися в основній команді динамівців.

Згодом Богачик приєднався до тренерів другої команди, а 1994 року відбувся його перехід до «Динамо-2», де з часом він обійняв посаду начальника команди, на якій  працював до отстаннього дня у своєму житті…

Вічна пам’ять, Сергію Анатолійовичу.  

Copyright © 2015 FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ