Новини

  • 24 квіт
  • 19:15
  • 2791 перегляд
друк

Унаї МЕЛЬГОСА: «Цей досвід дозволить гравцям прогресувати у майбутньому»

Старший тренер «Динамо» (U-19) підвів підсумок переможного матчу проти «Волині» у Луцьку:

- Ми зіткнулися з певними обставинами, у зв'язку з якими деяким виконавцям довелося зіграти на нових для себе позиціях. Те, як складалася гра, також вимагало від гравців певного розуміння гри. Загалом, те, що я побачив на полі у виконанні своєї команди, не так вже й погано.

- Наприкінці зустрічі ваша команда намагалася заспокоїти гру, притримати м'яч і не поспішати нестися вперед, грати по рахунку?

- Так, іноді матч складається так, що потрібно трохи почекати, притримати м'яч, створити певну структуру гри, трохи перебудуватися. Ми розуміли, що нам поспішати нікуди, матч від нас не вимагав того, щоб ми стрімголов летіти вперед. У такий момент треба потримати структуру, грати позиційно, «від позиції». Якщо є момент – йти на загострення, якщо немає – заново розігрувати м'яч, не боятися повертати м'яча назад, більше задіювати контроль і паузи.

- Із подоланням якихось труднощів вашій команді довелося зіткнутися під час гри?

- Обставини склалися так, що нам довелося поставити на цю гру незвичайний склад центральних захисників. Тому їм довелося демонструвати більше відчуття гри, підстраховувати своїх партнерів. Опорному півзахиснику потрібно було підстраховувати інсайдів, а інсайдам допомагати опорному, так як він також не зовсім звик грати на цій позиції. Також враховуючи те, як розвивалися події в матчі, хлопцям довелося проявляти себе в нових ролях.

- Як, на вашу думку, вплинуло на гру вилучення у складі «Волині»?

- Не можу сказати, чи це був позитивний, чи негативний вплив, але вплинуло воно значно, оскільки вийшов саме той гравець, який вигравав усю верхову боротьбу, скидав м'ячі своїм партнерам. Відповідно, з його відходом «Волині» довелося поміняти свою гру, і у нас з'явилися нові простори. Щоправда, ми не завжди цим користувалися, і це мене трохи бентежить. Після видалення матч змінився, і це змусило нас спробувати втілити на полі щось нове, у чому ми не завжди мали успіх.

- Склалося враження, що Калюжний не зовсім упевнено почував себе на позиції центрального захисника. З чим пов'язаний його вихід на поле в цьому амплуа?

- В принципі, це додаткова позиція для Івана, та, на якій він також повинен вміти зіграти. Будь-який опорний півзахисник повинен вміти грати і в центрі оборони, інакше йому непросто буде і на своїй позиції.

- Чи впорався, на вашу думку, Алібеков із функціями опорного півзахисника?

- Думаю, це був непоганий матч у виконанні Алібекова. Звичайно, він більше звик грати «у коридорі», на місці інсайда. Але спробувати себе в опорній зоні йому також корисно. Та й не тільки йому, те саме можна сказати і про Шепелєва, Калюжного. Всім футболістам іде на користь грати на додаткових для себе позиціях, трохи по-іншому читати гру. Незалежно від того, виходило у них або немає, вони намагалися показати свою найкращу гру. Так, сьогодні вони помилялися, але у майбутньому цей досвід дозволить їм прогресувати.  

- Чи задоволені ви результативністю Русина?

- Я позитивно оцінюю його гру. Цей футболіст вміє працювати і приносити користь у штрафному майданчику. Однак сьогоднішній матч складався таким чином, що йому частіше доводилося відводити на себе захисників, притримувати м'яч, а не бігти у вільні зони, трохи по іншому читати гру. У цих аспектах він також із кожним матчем поліпшує свою гру, і я вкрай задоволений його прогресом.

- Чому не вдалося реалізувати чисельну перевагу?

- На жаль, не завжди вдається реалізувати всі гольові моменти. Хлопці намагаються з кожним днем ставати краще у всіх компонентах гри, але цей компонент поки що нашим гравцям не зовсім вдається, вони ще не завжди розуміють, як потрібно діяти у певний момент гри, в залежності від того, як складається ситуація на полі. Над цим нам ще належить попрацювати.

Copyright © 2016 FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ