Новини

  • 15 квіт
  • 18:12
  • 1784 перегляда
друк

Унаї МЕЛЬГОСА: «Більше, ніж голами, я задоволений тим, як наші гравці діяли після втрати м'яча»

Старший тренер «Динамо» U-19 прокоментував розгромну перемогу своєї команди над луганською «Зорею» (7:0).

- Унаї, що посприяло такій кількості голів вашої команди в цій грі?

- Співпало відразу декілька факторів. Насамперед, ми краще виглядали в захисті. Діяли більш злагоджено, провели кілька хороших контратак, реалізували їх, забивши голи. Добре позиційно розігрували м'яч за допомогою контролю. І, нарешті, ми не дали супернику проводити контратаки. Так що в цілому день вийшов непоганий.

- Який гол із семи особисто вам сподобався найбільше?

- Голи стали наслідком хороших командних дій гравців, комбінацій – контратак, позиційних атак. Найбільше мене порадувало те, що коли ми втрачали м'яч, ми одразу його повертали під свій контроль, що давало нам можливість контролювати хід гри. Тому більше, ніж голам, я радий тому, як хлопці діяли після втрати м'яча.

- Як оціните гру Назарія Русина, який оформив хет-трик після виходу на заміну?

- Це був хороший матч для навчання, прогресу Русина. Ми знаємо, що він хороший гравець, відмінно діє у штрафній площі суперника. Мені найбільше сподобалося, як він знаходив вільний простір, підстраховував партнерів. Я більше оцінював цю роботу, тому що матч на матч не приходиться, і у гравців під час гри трапляються й інші завдання. Радий, що він провів хороший матч не тільки в плані реалізованих моментів і кількості забитих голів, але і в плані здійсненого обсягу роботи.

- Чи міняли ви, чи спрощували чи гру команди, тактику, враховуючи непрості погодні умови?

- Поле, можна сказати, витримало, виконало своє призначення. У цьому плані нарікати нам немає на що. Що стосується тактики, то я би змінив формулювання. У нас немає як такої тактики на конкретну гру, під певного суперника. У нас є загальна лінія, стратегія, якої ми дотримуємося. Хлопці повинні вчитися адаптуватися до умов, підлаштовуватися. Тобто, ми не настільки міняли нашу гру, скільки мала місце адаптація з боку самих гравців.

- Як оціните рівень сьогоднішнього суперника?

- Не можна говорити, що це слабка команда, адже в першому колі «Зоря» нас обіграла на своєму полі з рахунком 1:0. Більше хочу оцінювати хорошу гру своїх гравців. Хоча варто відзначити і старання гравців «Зорі», враховуючи погодні умови, стан поля. Суперник був досить хороший.

- У зв'язку з великою кількістю переносів у весняній частині «Динамо» U-19 вийшло на графік по дві гри на тиждень, можна сказати, як дорослі команди. Наскільки у зв'язку з цим змінився тренувальний процес?

- Звісно, ми отримуємо абсолютно нові умови, за яких можна навчитися багато чому новому. Це не стільки перехід до дорослого футболу, як радше просто новий контекст для розвитку молодих гравців. Зараз у них немає вільного тижня, під час якого вони тренуються і готуються до одного матчу. Тепер у нас по два матчі на тиждень, відповідно гравці повинні комбінувати відпочинок, відновлення і придбання нового досвіду.

У ситуації насиченого графіка ігор перед нами стоять не ті завдання, що і перед першою командою, для якої головне – це результат. Ми використовуємо цей досвід, аби навчитися грати на тлі навантажень. Розглядаємо ситуацію, що склалася в якості гарного контексту для того, щоб гравці навчилися чогось нового, випробували на собі те, з чим раніше не стикалися – вмінню грати під навантаженням. Звісно, при цьому важливо уникнути травм.

Copyright © 2016 FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ