Новини

  • 14 груд
  • 11:49
  • 2667 переглядів
друк

Турнір пам'яті Андрія ГУСІНА

На НТБ «Динамо» в Чапаєвці пройшов турнір пам'яті знаменитого футболіста ФК «Динамо» (Київ) та національної збірної України Андрія Гусіна.

Вже більше двох років з нами немає цієї світлої людини і справжнього друга, але пам'ять про нього живе, свідченням чого став чудово проведений турнір, участь у якому взяли головні команди в кар'єрі Андрія – ветерани ФК «Динамо» (Київ), ветерани ФК «Карпати» (Львів), ветерани національної збірної України. Четвертим учасником стала збірна журналістів України. Організаторами турніру виступили ФК «Динамо» (Київ) та батьки Андрія Гусіна – Валентина Василівна та Леонід Володимирович.

Склади команд рясніли зоряними іменами. Майже всі учасники були добре знайомі з Гусіним і на перший поклик відгукнулися зіграти в турнірі його пам'яті. У «Динамо» на поле вийшли «зірки» 90-х і 2000-х років Сергій Ребров, Віталій Рева, Владислав Ващук, Віталій Косовський, Олександр Головко, Юрій Дмитрулін, Сергій Беженар, Сергій Федоров, також «біло-сині» футболки одягли сини Андрія Гусіна – Андрій та Іван. За «Карпати» вийшли Олександр Чижевський, Юрій Вірт, Богдан Стронцицький... Відомі на всю Європу імена зібрала й ветеранська збірна України – Анатолій Тимощук, Олег Шелаєв, Іван Яремчук, Сергій Кузнєцов, Едуард Цихмейструк, Олександр Косирін, Валентин Полтавець, Олександр Мелащенко, Сергій Нагорняк та багато інших. Матчі турніру відвідав головний тренер національної збірної України Андрій Шевченко. Що й казати, така кількість видатних українських футболістів різних поколінь давно не збиралася на одному полі!У першому півфіналі збірна України перемогла «Карпати» 2:1, а у другому «Динамо» не залишило шансів журналістам 4:0. Варто відзначити, три з чотирьох м'ячів на рахунку Андрія Гусіна! У матчі за третє місце збірна «акул пера і мікрофона» в серії пенальті перемогла львів'ян (основний час 1:1), а справжньою окрасою турніру став фінальний матч! Спершу Сергій Федоров і Андрій Гусін (з чотирма м'ячами став найкращим бомбардиром турніру!) вивели «біло-синіх» уперед, але потім Олег Шелаєв, двічі точно пробивши з пенальті, відновив рівновагу - 2:2. Доля першого місця вирішилася в серії післяматчевих пенальті, удача посміхнулася збірній України.Втім, у цьому турнірі не було переможців і переможених. Учасники хвилиною мовчання вшанували пам'ять свого друга і колеги, добрими словами підтримали люблячих батьків і побажали удачі синам. Призи переможцям вручили знамениті ветерани «Динамо» Володимир Мунтян та Андрій Біба, віце-президент ФФУ Василь Орлецький, батьки Андрія Гусіна...

Леонід Гусін щиро подякував за підтримку і висловив надію, що такі турніри стануть традиційними: «Я дуже радий, що вдалося провести такий турнір. Щиро дякую командам, які сьогодні приїхали, і тим людям, які допомогли з організацією змагань. Іншого такого способу вшанувати пам'ять Андрія просто немає. Потрібно намагатися хоча б раз на рік проводити дитячий турнір і дорослий, або матч пам'яті. Гадаю, ми будемо розширювати географію міст. Матчі вже проходили в Києві, Львові, в Чернівецькій області. Потім можемо домовитися з Рівним, із клубами «Дніпро» та «Чорноморець», щоб турнір мандрував Україною, щоб в інших містах також згадали про сина. Що стосується складу учасників, вважаю, три команди ветеранів будуть із тих, хто грав сьогодні, а четверта – місцева збірна, щоб було цікавіше».

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ