Новини

  • 12 жовт
  • 14:22
  • 633 перегляда
друк

Становлення гегемона. 50 років тому "Динамо" перемогло "Спартак", щоб знову стати чемпіоном

Рівно 50 років тому - 12 жовтня 1968 - київське "Динамо" фактично гарантувало собі черговий чемпіонський титул, здолавши на переповненому Центральному стадіоні (нині НСК "Олімпійський") принципового і головного на той момент конкурента московський "Спартак".

Перед матчем 32-го туру "Динамо" випереджало москвичів на сім очок, тому "Спартак" не мав права на помилку. Однак, команда Віктора Маслова була безжальною. Єдиний гол на 67-й хвилині у ворота Володимира Маслаченка провів Віктор Серебряников.

"Динамо" збільшило свою перевагу в турнірній таблиці до дев'яти очок, а в матчі проти тбіліського "Динамо" - за три тури до завершення чемпіонату - офіційно захистило звання Чемпіона. Для київського клубу це була третя поспіль перемога в чемпіонаті СРСР і четверта загалом. "Динамо" остаточно перервало гегемонію московських клубів і заклало фундамент свого рекорду - на момент розпаду Союзу саме кияни були найтитулованішою командою чемпіонату (13 титулів).

12 жовтня 1968 Київ. Центральний стадіон. 100000 глядачів

Арбітр: Тофік Бахрамов (Баку)

"Динамо" (Київ) - "Спартак" (Москва) 1:0

Гол: Серебряников (67)

"Динамо": Банников, Медвідь, Соснихін, Левченко, Круликовський, Турянчик, Мунтян (Поркуян, 85), Сабо, Пузач, Серебряников, Хмельницький

"Спартак": Маслаченко, Логофет, Гребнєв, Крутиков, Кисельов, Рожков, Янкин, Хусаїнов, Осянін, Папаєв, Силагадзе

UA-Football

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ