Новини

  • 07 лип
  • 15:43
  • 2617 переглядів
друк

Сергій МОХНИК: «Ставши чемпіоном, ДЮФШ на лаврах спочивати не збирається»

Заступник генерального директора ФК «Динамо» Київ Сергій Мохник розповів про роботу дитячо-юнацьких команд клубу та успіхи, які були ними досягнуті - завоювання перших місць у всіх вікових категоріях чемпіонатів України, від U-14 до U-21.

- В першу чергу, успіхи до всіх наших команд прийшли завдяки копіткій роботі тренерського штабу і персоналу, включаючи лікарів та масажистів. Завдяки чудовим умовам для підготовки, створеним керівництвом клубу - прекрасні поля, екіпірування, транспорт, харчування, проживання та багато іншого. Чимало хлопців у ДЮФШ отримують стипендії, з деякими підписані контракти. Гравці і тренери мають повну підтримку з боку президента клубу Ігоря Суркіса, оповиті турботою, отримавши можливість повністю зосередитися на вдосконаленні футбольної майстерності та досягненні успіхів

- Раніше головними конкурентами команд «Динамо» в ДЮФЛУ були однолітки «Шахтаря», тепер же яскраво виступили «УФК-Карпати». Розстановка сил у дитячо-юнацькому футболі змінюється?

- «Динамо» з повагою ставиться до всіх суперників, тому нікого не хочу вихвалювати або, навпаки, недооцінювати. Тим паче, ситуація в дитячо-юнацькому футболі більш схильна до змін, ніж у професійному. Сьогодні на високому рівні працюють львівські школи, «Шахтар». На жаль, певні проблеми мають «Дніпро» і «Металіст». Є й інші команди, наприклад, запорізький «Металург» обіграв «Динамо» у груповому турнірі чемпіонату U-16, але у фіналі ми взяли реванш. Талановита молодь в Україні є, і це найголовніше. «Динамо» до всіх шкіл ставиться з повагою, при цьому не маючи наміру спочивати на лаврах. Через тиждень стартує чемпіонат U-21, на початку серпня U-19. Починається новий футбольний сезон, у якому знову потрібно доводити свою перевагу. Інакше у футболі бути не може.

- У старших вікових групах ДЮФШ «Динамо» корінних киян менше половини, решта гравців приїхали з усієї України. Це плоди роботи селекційної служби?

- У «Динамо» в усі часи прагнули приїхати найкращі молоді гравці з усієї України. Це нормально, для них у Києві клуб створює всі умови для подальшого прогресу. Водночас не забуваємо, що «Динамо» працює не лише на честь клубу, але й на весь футбол України. Основи збірних країни гравців 1999-2001 років народження складають наші вихованці і клуб гордий за їхні успіхи в «синьо-жовтій» формі.

- Головне питання - як перемоги на юнацькому та молодіжному рівнях трансформувати в успіхи першої команди?

- Подивіться, в минулому сезоні в «Динамо» заграли троє своїх вихованців - Шепелєв, Циганков та Бєсєдін. Крім них, зараз на зборі в Австрії «стукають» у двері першої команди Михайличенко, Тимчик та інші. Сьогодні політика клубу прихильна до молодих гравців, є увага з боку президента і головного тренера. У кожного є шанс проявити себе й одночасно створюються всі умови для зростання. Наприклад, Олександр Хацкевич, незважаючи на високу зайнятість на зборі в Австрії, чи не щодня на зв'язку з Києвом, у курсі всіх справ молодіжної команди, їхньої підготовки до сезону і проведення контрольних зустрічей. У «Динамо» роблять усе можливе, щоб у майбутньому сезоні перемогти в чемпіонаті й Кубку України, кваліфікуватися і гідно виступити в Лізі чемпіонів. Будемо й надалі намагатися відповідати високим стандартам «Динамо» Київ.

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ