Новини

  • 30 січ
  • 14:38
  • 1838 переглядів
друк

Семен СЛУЧЕВСЬКИЙ: «Книга «Першопроходці» - перша з трьох, над якими я працюю»

Автор книги «Першопроходці» Семен Случевський в ефірі телеканалу «Прямий» разом із видавцем Іваном Степуріним та видатним форвардом «Динамо» 70-х Володимиром Онищенком розповів про своє видання:

- Книга була написана рік тому та є першою з трьох. До «Першопрохідців» увійшли імена футболістів, які здобули перше чемпіонство СРСР для «Динамо» у 1961-му році. Воно тим цінніше, що до цього протягом 25-ти років жодній немосковській команді не вдавалося стати першою. Іншими словами, чемпіонами незмінно ставали московські колективи: «Динамо», «Спартак», ЦСКА, «Торпедо», змінюючи одна одну. А 1961-го року київське «Динамо» вперше порушило цю гегемонію під керівництвом В’ячеслава Соловйова, тому розділ про нього у книзі найперший. Також я там пишу про його попередника – Олега Ошенкова, який підібрав склад, що став основою чемпіонської команди, але керівництво було незадоволене результатами, тож замість нього на посаду головного тренера було призначено Соловйова – представника знаменитої команди лейтенантів. Після його життєпису іде 41 біографія футболістів-героїв у хронологічній послідовності аж до 1975-го року. Останніми, хто прийшов до «Динамо», були Леонід Буряк та Анатолій Коньков.

Наступна книга, яку я вже розпочав писати, матиме назву «Наступники» – про героїв 80-х років: Бєланова, Дем’яненка, Чанова та багатьох інших. А остання книга у цій трилогії – «Спадкоємці», куди увійде покоління Шевченка, Шовковського, Реброва та інші гравці.

Іван Степурін:

- Наше видавництво «Саміт-Книга» досить давно працює із Семеном Олександровичем у темі спорту. З минулого року ми розпочали віддавати належне нашим видатним людям і надрукували книгу про голлівудських зірок, які мають українське коріння, англійською мовою – більше 100 історій. Ми підтримуємо програму Міністерства інформаційної політики «Видатні українці», і в її рамках нам вдалося видати книгу про великих спортсменів і тренерів, які кували славу нашого футболу, «Першопроходці». Вона унікальна тим, що лише цими днями вийшла з типографії та не потрапить до вільного продажу, її тираж усього 3000 екземплярів.

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ