• 27 черв 2017
  • 14:54

Олексій МИХАЙЛИЧЕНКО: «Пам'ять Баля вшанували його друзі, колеги та сотні дітей»

Спортивний директор ФК «Динамо» Київ Олексій Михайличенко брав безпосередню участь в організації та проведенні фестивалю пам'яті Андрія Баля, який проходив у Львові.

Про те, як усе відбувалося, Олексій Олександрович розповів офіційному клубному сайту:

- Зі Львовом Андрія Баля пов'язує дуже багато чого: він там народився, його пам'ятають, люблять, він там є дуже яскравою фігурою, тому ми й вирішили провести цей фестиваль саме там. Коли ще в юному віці за Андрієм Михайловичем полювали клуби, були різні пропозиції, а «Карпати» вилетіли до першої ліги, він залишився в команді, не поїхав, хоча міг це зробити. У підсумку, допоміг своєму клубу повернутися до вищої ліги, й лише після цього перейшов на більш високий рівень.

Радий, що спонсор заходу «Альфа-Банк» пішов нам назустріч, допоміг із організацією цієї події. Брат Андрія Михайловича Орест привіз дитячу команду з Рівного - переможця останнього турніру пам'яті Андрія Баля. Також приїхали хлопці з Роздолу - міста, де народився Баль, ми провели з ними невеликий матч - ці команди грали по тайму. Це було приємно і для нас, і діти відчули незабутню атмосферу.

Після цього ми зіграли зі збірною джаз-фестивалю. Мені дуже приємно, що серед учасників з'явився й Святослав Вакарчук, який був знайомий із Андрієм Михайловичем, любив його, також у святі брала участь Джамала та інші артисти.

Після цього ми провели просто приголомшливу заключну гру, в якій проти нас на поле вийшли сто (!) дітей - усі у футболках з 8-м номером на спинах, під яким свого часу грав Андрій Баль. Це було настільки незвично, цікаво, весело, що просто не передати словами! Тож фестиваль пам'яті вийшов на славу, ця подія була гідною того, на чию честь вона проводилася! Програма була чудова, а головне - дуже багато дітей. Звичайно, багато хто не бачив та не знав, як грав Баль, але якщо вони виявляють цікавість до історії «Динамо», «Карпат», окремих футболістів - це дуже важливо.

Були присутні представники львівських «Карпат», які грали у своїй формі. Тож це була не лише подія київського «Динамо», а й друзів Баля, серед яких Анатолій Саулевич та багато інших, які із задоволенням взяли участь у цьому заході. Приїхала дружина Світлана та син Данило, який зробив перший символічний удар по м'ячу. Повторюся, Андрій Михайлович був не лише нашим партнером, а й другом. Ми постаралися зібрати всіх, хто будь-яким чином перетинався з ним, із ким він разом грав або працював, хто грав під його керівництвом. А ще дуже-дуже багатьох хлопців ми просто фізично не змогли запросити.

Цією подією, цим фестивалем, ми хотіли відзначити та віддячити Львову, Роздолу, землі, яка подарувала нам дуже багато талановитих людей, у тому числі й Андрія Михайловича. Також зазначу, що щорічний турнір імені Андрія Баля проводиться серед дітей у Роздолі.

* фото Романа Породька

Copyright © FC Dynamo Kyiv