Новини

  • 16 січ
  • 14:59
  • 3076 переглядів
друк

Олександр ХАЦКЕВИЧ: «Практично всі гравці прибули на збір у хорошому функціональному стані»

Головний тренер київського «Динамо» розповів про плани підготовки команди під час першого тренувального збору в Іспанії.

- Олександре Миколайовичу, в чому полягає загальна спрямованість першого збору? Команда розпочала підготовку без розкачки, втягуючих тренувань...

- Хлопці самі розуміють, що у нас залишився місяць до гри, тому ніякого періоду на розкачку у нас немає. У минулому році ми були в аналогічній ситуації. На першому етапі, в перший тиждень підготовка спрямована на відновлення дихальних функцій, плюс силові тренування, до яких додаються тренування на розвиток швидкісних характеристик. Це три основні напрями, над якими ми працюємо на цьому тижні. Плюс, природно, тактичні вправи, ми розвиваємо ці функції і через роботу з м'ячем.

- У перший день ви проводили біп-тест. Як би ви оцінили функціональний стан футболістів за його підсумками?

- В першу чергу, цей тест показує нам, в якому стані футболісти прибули на збір. Уже виходячи з даних цього тесту будується бігова робота команди. Гравці діляться на групи, тому що всі можуть перебувати в різному функціональному стані. Радує, що середній загальнокомандний стан на досить хорошому рівні. Навіть з цього тесту було видно, що практично всі хлопці в хорошому стані.

- Як гравці справляються з навантаженнями в перші дні збору, осилюють заданий обсяг роботи?

- Найголовніше - що всі працюють з великим бажанням. Звичайно, перші три-чотири дні їм досить важко, тому що є і спеціальна робота, і неспеціальна. Але найголовніше, що і ті часові відрізки, які ставляться при кожному завданні, і ті тактичні моменти, над якими ми починаємо працювати - все виконується на досить хорошому рівні. Хлопці з розумінням ставляться до роботи як з м'ячем, так і без м'яча.

- Наскільки молоді гравці готові до вимог першої команди?

- Всі вони не перший раз тренуються разом з нами. Адже новачків у нас практично немає. Хіба що Буено ще не проходив збори, йому вони можуть здатися новими і важкими. Інші хлопці знають і тягнуть рівень. Хоча ми теж повинні враховувати, що у нас є група гравців 2000-го року народження, і давати таке ж навантаження, як тим гравцям, у яких вже закладено фундамент, їм не можна. Тому до роботи молоді ми підходимо більш диференційовано. Це стосується і силової роботи, і бігової.

- Якщо умовно розділити роботу на цьому зборі по компонентам, який відсоток буде відводитися на бігову, силову, техніко-тактичну роботу?

- Відсотків 70 роботи у нас йде через м'яч. Силова робота, аеробне і швидкість - це все йде в комплексі.

- Чи легко приймалося рішення відпустити в оренду Миколу Морозюка?

- Колі Морозюку надійшла пропозиція. Я з ним переговорив і пояснив, що на даний момент ігрової практики у нього буде мало. На тих позиціях, де він може грати - і правого захисника, і лівого, і крайнього півзахисника, у нас є футболісти, які на сьогоднішній момент більше відповідають нашим вимогам. Хоча в тих матчах, в яких Коля брав участь, він виглядав досить впевнено. Але він сам вирішив отримати новий досвід, почати для себе новий етап в житті - інша країна, інший чемпіонат. У «Динамо» Київ ти борешся весь час за перше місце. У тій команди, в якій він буде грати, інші завдання - боротьба за збереження місця у вищій лізі. Коля - досвідчений футболіст, і якщо у нього там все вийде, його кар'єра може продовжиться в Туреччині.

- Як ви оціните інфраструктуру, в якій проходить підготовку команда?

- Умови для підготовки тут прекрасні, якість полів чудове. Залишилося тільки цим скористатися і додавати з кожним днем.

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ