• 20 вер 2018
  • 23:42

Олександр ХАЦКЕВИЧ: «Підвела концентрація»

Прес-конференція головного тренера «Динамо» після матчу з «Астаною» (2:2).

- Початок був блискучим, забили м’яч, після чого знову з’явилася невпевненість, і хвилини з 20-ї почали дещо неправильно грати. Навіть після забитого м’яча вимагали від хлопців вище накривати суперника, але виникла невпевненість – спочатку помилка Гармаша, який віддав пас назад, потім не дограли під час стандарту… Після цього вирівняли гру, оскільки за володінням м’ячем перевага навіть була на боці суперника, другий тайм провели агресивніше, створили і гольові моменти, і пресингували, але майстерність підвела в заключній стадії. Знову пропустили з кутового, недопрацювали, але це вже більше індивідуальні помилки.

- Перед грою багато казали, що в разі невдалого результату ви можете залишити «Динамо»…

- Ми це питання закрили, і президент уже все сказав. Не знаю, хто і що казав вам. У нас керована команда, а все інше – другорядне.

- Як можете пояснити помилки в обороні, через які пропускаються м’ячі?

- Підвела концентрація. Приміром, в епізоді з першим пропущеним м’ячем після подачі з кутового момент нібито закінчився, але потім пішов навіс із протилежного флангу й удар впритул. Казати, хто саме помилився, я не буду – ми це розберемо всередині команди, і футболісти будуть також відповідати за свої дії.

- Чим викликана втрата концентрації, про яку ви кажете?

- Це індивідуальні помилки. У гостей також помилився воротар, приміром… У нас є футболісти, які мають діяти один в один із суперником до кінця. От і все. Втрата концентрації може бути викликана втомою, але це елемент гри.

- Сьогодні на поле не вийшов жоден бразилець, лише один опинився в заявці. Ви маєте конфлікт із Євгеном Красниковим?

- Чого ви шукаєте конфлікти? У нас нормальні робочі стосунки з Красниковим. А футболісти мають бути готовими – я же не ворог собі, щоб тримати їх на лавці. Виходять на поле ті, хто на даний момент краще готові й має більше досвіду. Жодних конфліктів немає.

- У кожній грі є помилки. Що треба зробити, щоб їх не було?

- Тут дається взнаки клас футболіста. Ніхто ж не змушував Бурду помилятися… Ми не можемо змусити їх дивитися телевізор і спостерігати, як зберігають м’яч гравці «Барселони». Ми же мусимо грати в так званий «надійний футбол» – от у другому таймі була саме така гра, ми припустилися лише однієї помилки. Ми попросили хлопців у перерві грати більше довгими вертикальними передачами, а до футболу на короткі дистанції ми не готові. Це, можна сказати, наша вимога до них. Якщо ж ти взявся зберегти м’яч, то маєш зберегти його, якщо ж тобі не вдається, то зіграй надійніше, й ніхто слова тобі не скаже. Але що маємо, те маємо…

- Чи є тиск на команду через останні результати? Ви самі готові продовжувати роботу?

- Будь-який результат, звичайно, впливає, а для нас навіть нічия прирівнюється до поразки. Загалом, хлопці достатньо впевнені в собі, мають міцні нерви. Це видно за їхнім настроєм, до якого претензій немає, на відміну від класу футболістів. Звичайно, такі результати, як сьогодні, не додають сил та позитивних емоцій, але у психологічному плані команда доволі стійка.

- Чи є у нинішнього «Динамо» передумови для зростання?

- Межі досконалості немає. Лише через роботу можна досягти чогось. Також хлопці мають виконувати те, що ми вимагаємо від них на полі, а не те, що їм іноді хочеться показати. Усе починається від простого. Але при цьому не треба казати, що нинішні футболісти вичерпали себе. Не треба принижувати хлопців – навпаки, підтримайте їх.

- Як оціните шанси команд після першого туру?

- Груповий турнір лише розпочався, попереду ще п’ять ігор. Перед нами, як і раніше, стоїть завдання вийти з групи.

- Як оціните дії казахстанських футболістів за п’ятибальною шкалою?

- Вони досягли позитивного результату, значить, зіграли на «відмінно». Хоча, не знаю, можливо, у них було завдання виграти, у такому разі поставлю їм «четвірку з плюсом».

Copyright © FC Dynamo Kyiv