Новини

  • 25 лист
  • 21:18
  • 1823 перегляда
друк

Олександр ІЩЕНКО: «На турнірі в Остраві було вдосталь позитивних моментів та корисних висновків»

Головний тренер ДЮФШ «Динамо» ім. Валерія Лобановського Олександр Іщенко, який перебував разом із «Динамо» U-11 в Остраві на міжнародному футбольному турнірі «Меморіал Евжена Хадамчика», поділився враженнями від виступу юних динамівців:

- Враження залишилися найприємніші. Згадався старий постулат про те, що все найкраще – дітям. На турнірі в Остраві ми побачили його в дії. Зал, атмосфера, склад учасників, уболівальники, емоції, повна самовіддача – усе це не може не радувати. Дійсно, це було свято дитячого футболу для всіх: учасників, уболівальників, спеціалістів.

Найголовніший висновок, який я для себе зробив, стосується того, що вигідно відрізняло такі команди, як «Вест Хем», «Мілан», а також переможця «Банік» (Острава). Власне, це гра воротаря. При схемі 4+1 голкіпер має діяти, як польовий гравець, через нього будується початок більшості комбінацій. З якої причини ми не були готовими до цього, я дізнаюся, адже для нас це виявилося найбільшою проблемою. Власне, це проблема всіх наших воротарів, їхня гра ногами залишає бажати кращого. А в сучасному футболі потрібен воротар-ліберо, який має вміти грати, як польовий футболіст. Тому в ДЮФШ «Динамо» ми внесемо корективи в підготовку воротарів, починаючи навіть із такого маленького віку, щоб вони якнайбільше брали участь у вправах для польових гравців.

Під час тренерської зустрічі я мав розмову з представниками тренерського штабу «Мілана» та «Вест Хема», які розповіли, що у них воротарі беруть участь у 50% ігрових вправ. У нас же цей показник ледь доходить до 20%. Доведеться цей компонент змінювати та ставити на жорсткий контроль, щоб якнайшвидше надолужити, іншого шляху просто немає.

Ще один позитивний момент у тому, що турнір приніс користь у плані здобуття міжнародного досвіду. Ми бачили, як «Динамо» потрапило «під каток», коли вболівальники місцевої команди «Банік» створили таку атмосферу, у якій наші хлопчаки, звісно, ніколи не були. Зізнаюся, я й сам такої азартної та запальної аудиторії ще ніколи не бачив на дитячих турнірах. Спів пісень, гімну команди, речівок, оплески – усе це складова частина свята, яке вдалося на славу. Для наших хлопців усе це позитивні моменти, адже у першості Києва вони не зустрічають такого супротиву. Ще після наших літніх турнірів інших динамівських команд я відзначав, що у ситуації, коли проти нас починають застосовувати високий пресинг, ми не готові до такого веденя гри, адже, повторюся, у першості країни з подібним не стикаємося, і у першості Києва – тим паче. Тому такі турніри корисні саме тим, що вони змушують і керівників, і тренерів, і хлопців розуміти, що у тренувальному процесі потрібно створювати такі умови, які можуть зустрітися на змаганнях високого рівня.

Наприклад, у групі та матчі за третє місце ми грали з двома різними «Вест Хемами». Сьогодні вони не дали нам дихати та змогли здобути перемогу. У цілому, я бачу дуже багато позитиву і с усіх боків радий, що побував в Остраві.

- Як оцінете вииступ нашої команди? Чи могли динамівці зробити більше?

- У цьому віці недоречно ставити питання про те, чи усе можливе вдалося зробити. Це ж діти, у них багато емоцій, своя психологія. Важливо те, що такий турнір відбувся у житті хлопців, і вони на собі відчули усе те, що може вплинути на гру та результ. Отриманий досвід має набагато важливіше значення. Як то кажуть, краще один раз спробувати, ніж сто разів говорити. Головне, що ми не були на цьому святі чужими, хоча, як на мене, ми були просто зобов’язані грати у фіналі. Але півфінал нам явно не вдався, хоча у перші 10 хвилин виконали три надзвичайно небезпечні штрафні удари, просто не розпорядилися ними, як слід. Запитав у тренера, чому у нас не було заготовки для таких випадків, а хлопці з кількох метрів просто влучали у ближнього гравця. Слід було якось розіграти, адже у нас є, кому пробити не лише прямим ударом. Бажано мати відпрацьовані комбінації, щоб розіграти зайвого і реалізувати свої моменти. Але це якраз наслідок надмірних дитячих емоцій та бажання швидше забити. Якби ми першими скористалися своїми можливостями у півфіналі, думаю, гра була б спрямована в інше русло, а так ми увесь час атакували та нарвалися на контратаку, а потім розкрилися, і все.

- Враховуючи, що наша команда майже не готувалася до гри на паркеті та футзальним мячем, довелося швидко перелаштовуватися вже на місці?

- Так, ми виявили, що кока-кола – досить універсальний засіб, це не лише напій, а й гальмівна рідина (посміхається). Тренер проконсультувався зі знавцями, хлопці швидко зорієнтувалися та перестали ковзати. Наскільки я знаю, такий же ефект має тальк, пам’ятаю, ним теж натирали підошви. Що стосується футзального м’яча, то тут господарі, дійсно мали перевагу. А ось ті ж «Вест Хем» та «Мілан» також вперше грали на такому покритті. Уміння підлаштуватися, проявити креатив та зорієнтуватися у складній ситуації дорогого коштує.

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ