• 14 лют 2018
  • 09:21

Олег БЛОХІН: «Якщо «Динамо» заб'є «АЕКу» на виїзді, будуть хороші шанси пройти далі»

Своєю думкою про суперника «Динамо» в 1/16 фіналу Ліги Європи, грецький «АЕК», поділився екс-наставник збірної України та «Динамо» Олег Блохін.

Олег Володимирович не з чуток знає про грецькі команди, оскільки в 90-і роки тренував «Олімпіакос», ПАОК, «Іонікос», а також з 1998 по 1999 рік очолював і сам «АЕК»:

- «Динамо» не так часто зустрічалося з грецькими командами, чим, в цілому, відрізняється футбол в цій країні, і чим виділяється «АЕК», зокрема?

- Про його особливості на даний момент я нічого не можу сказати, знаю, що ця команда йде серед лідерів в чемпіонаті Греції. Разом з «Олімпіакосом» і «Панатінаїкосом» «АЕК» завжди вважався провідною командою в Греції, тому на «Динамо» чекає дуже важка перша гра на виїзді. При своїх глядачах ця команда грає дуже агресивно, з серйозним настроєм, вболівальники змушують гравців показувати хороший футбол і женуть команду вперед. На трибунах буде спекотно, головне - морально підготуватися до такої атмосфери, а це не так просто. Хоча, якби матч проходив на стадіоні «АЕКа», було б ще гірше. На Олімпійському стадіоні хоча б є бігові доріжки, які відокремлюють трибуни від поля.

- ПАОК повернув собі лідерство в чемпіонаті Греції, яке ще недавно належало «АЕКу», боротьба за перше місце йде неабияка, і супернику «Динамо» доводиться розпорошуватися між внутрішньою першістю і Лігою Європи?

- Подібне відбувається скрізь. «Динамо» зараз також бореться на кількох фронтах, тож це природний стан команд, які ставлять високі завдання в декількох турнірах. Не знаю, які пріоритети у «АЕКа», але зі своїми завданнями вони поки непогано справляються.

- У «Динамо» виїзний матч з «АЕКом» буде першим поєдинком після двомісячної паузи і зборів, а в Греції команди йшли лише на нетривалі різдвяні канікули. У плані ігрового ритму і тонусу у суперника буде перевага?

- Так, однозначно. Вони знаходяться, як то кажуть, у накаті, у них чемпіонат в розпалі, а після тривалої зимової паузи, як у «Динамо», грати завжди важко. Тож, повторюся, майбутня гра, однозначно, буде складною. Особливо непросто грати з суперниками, у яких чемпіонат не припиняється взимку, як, наприклад, було з іспанською «Валенсією». Як у зв'язку з цим вести гру і розставляти акценти, - це питання до тренера. Думаю, результат протистояння буде багато в чому залежати від першої гри. Все-таки, на виїзді грецькі команди грають трохи гірше.

- Чого саме варто очікувати від «АЕКа» в Афінах? Наскільки важливо буде «Динамо» забезпечити результат уже в першому матчі?

- На це питання вам також краще відповість тренер «Динамо». Моя думка - звичайно, краще виграти на виїзді і зняти всі питання, але так не завжди виходить.

- На кого з гравців «АЕКа» слід звернути особливу увагу?

- Якщо чесно, я не дуже добре знаю футболістів, які грають в «АЕКу». Крім хіба що Чигринського. Тому не стану обговорювати ні персоналії, ні схему, за якою вони грають. Але, оскільки команда бореться за чемпіонство, значить, у них сильні гравці, які знаходяться в хорошому функціональному стані.

- Іспанський наставник команди Мануель Хіменес удруге очолив «АЕК». Який стиль гри він намагається прищепити своїм підопічним?

- У нас чемпіонат Греції не показують, тому я пильно за цією командою не стежу, а за інформацією, яка є в інтернеті, не можна робити будь-які висновки. Гадаю, «Динамо» відправить до Афін свого спостерігача, який привезе тренерському штабу повну інформацію про те, як грає суперник. Зважаючи на це, можна буде вибудовувати план на гру. Загалом команди під керівництвом іспанських тренерів найчастіше контролюють м'яч унизу, грають технічний футбол, це також люблять і греки, тож, думаю, іспанський наставник їм підходить.

- Ви тренували «АЕК» у 1998-1999 роках, чим вам запам'ятався той період часу, які спогади залишилися?

- Хороший був період, ми вийшли в Лігу чемпіонів, результати були хороші. Для мене це була непогана команда, мені було комфортно працювати з футболістами, на той час я вже говорив по-грецьки. Але з часом президент захотів поміняти тренера.

- Чи плануєте ви поїхати на матч «АЕК» - «Динамо» до Греції чи відвідати матч-відповідь у Києві?

- Поки планів з'їздити в Афіни немає. На рахунок київського матчу також поки точно сказати не готовий. До нього ще багато часу - подивимося. Особисто я буду вболівати за «Динамо», яке підтримую все життя, і бажаю киянам лише успіху.

- Який ваш прогноз на це протистояння?

- (Сміється). Це як ворожіння на кавовій гущі. Вважаю, якщо «Динамо» заб'є м'яч на виїзді, у них будуть хороші шанси пройти далі. Навіть, якщо поступляться, скажімо, 1:2, це буде хорошим результатом. А якщо виграють - так ще краще!

Світлана Полякова

Copyright © FC Dynamo Kyiv