Новини

  • 16 лист
  • 19:00
  • 1567 переглядів
друк

Мірча Луческу: «У мене велика мотивація, бажання та амбіції перемагати з «Динамо»

Головний тренер «Динамо» Мірча Луческу відповів на кілька запитань офіційного сайту клубу. На порядку денному головна тема – наскільки складно головному тренеру та його штабу справлятися з проблемами, які переживає не лише наш клуб, але й увесь світовий футбол.

Зрозуміло, що мова про пандемію коронавірусу, його вплив на роботу футбольних команд, та, зокрема, на ситуацію в «Динамо». Наставник «біло-синіх» чітко дав зрозуміти, що ця ситуація є для нього лише додатковою мотивацією та можливістю застосувати свій величезний досвід для вирішення головоломок зі складом.

- Як ви справляєтеся з тим, що відбувається в сучасному професійному футболі? Наскільки важко психологічно працювати в ситуації, що склалася?

- Назвати те, що відбувається, звичайною ситуацією, зрозуміло, не можна. Весь світ страждає, не лише футбольні клуби. Це великий виклик для всіх нас, важливо проявити професіоналізм та всі свої найкращі якості, щоб команда прогресувала за нинішніх обставин.

У мене великий тренерський досвід, і зараз це дуже важливо для роботи. Якщо говорити безпосередньо про те, що відбувається в команді, то найскладніший момент – це невизначеність зі складом. У будь-який момент може вилетіти той чи інший гравець, зокрема й ті, на кого покладаються великі надії в процесі підготовки до майбутнього поєдинку.

Так, наприклад, було з Володимиром Шепелєвим, який провів сильний матч проти «Барселони», ми дуже сподівалися на його якісну гру проти «Шахтаря», але тести показали позитивний результат, і на поле він не вийшов. Це складні моменти, їх неможливо передбачити.

Постійні втрати у складі – це проблема. Але не та проблема, яку ми не могли би вирішити. Так, «Динамо» втратило очки в Лізі чемпіонів, у чемпіонаті України, але це все ситуація, яку можна виправити.

- Окрім ситуації з COVID-19, додатковим психологічним навантаженням є постійні чутки навколо вашої персони. Чого лише не вигадають! З останнього, мовляв, Мірча Луческу не справляється з самотністю в Києві й хоче залишити «Динамо» через ситуацію з пандемією...

- Навколо відомих футбольних особистостей завжди багато чуток. Багато ЗМІ намагаються на іменах футболістів та тренерів підвищити відвідуваність сайту або тираж газети, а найпростіший шлях – це вигадати щось неймовірне, тобто те, чого немає й бути не може.

Так само як і ситуація з моїм нібито бажанням залишити «Динамо» через пандемію та життя на базі. Ви уявляєте, скільки часу у своїй кар'єрі я прожив на базах різних футбольних клубів? Це дуже велика кількість днів, тижнів, місяців та років. Таке життя професіонала у великому футболі, цим мене та мою сім'ю не здивувати.

Усі ці розмови про моє бажання піти – вигадки та нісенітниця. У мене велика мотивація, бажання та амбіції працювати в «Динамо» та перемагати з київською командою. Усе інше – чутки та маніпуляції. Тим паче, мене не налякати кадровими проблемами та нинішніми труднощами. У багатьох командах я пройшов через ситуації, коли були травми, дискваліфікації та проблеми зі складом, але правильні рішення в таких ситуаціях лише підкреслюють тренерський рівень та досвід.

- Як обстановка в команді? Ви щодня спілкуєтеся з гравцями, що можете сказати про їхні настрій та мотивацію, як вони проходять через ситуацію, що склалася?

- Наші гравці налаштовані по-бойовому. «Динамо» лідирує в чемпіонаті України й гідно бореться в Лізі чемпіонів. Це наш курс, і ми плануємо продовжувати наполегливо працювати, а команда має прогресувати та ставати кращою.

Мене радує, що футболісти дотримуються рекомендацій лікарів, з розумінням ставляться до всіх медичних нюансів. Гравці, які не задіяні у тренувальному процесі, виконують приписи медичного штабу та роблять усе можливе, щоб повернутися до ладу. Це хороший підхід та професійне ставлення до справи.

Ті, кого вірус не зачепив, тренуються з великим завзяттям. Ми всі чудово розуміємо складність завдань – утримати лідерство в чемпіонаті України та не вдарити обличчям у бруд проти грандів світового футболу в Лізі чемпіонів. Грати проти «Ювентуса» та «Барселони» саме по собі важко, а з урахуванням великих кадрових втрат це велике випробування для нашої команди.

- Найскладніше на цьому етапі – це вибір складу?

- Нам дійсно доводиться в буквальному сенсі «латати» склад та знаходити нестандартні рішення. Деякі з них – це великий ризик, але у футболі треба вміти ризикувати.

Наприклад, ми довго визначалися, хто зіграє проти «Барселони» на лівому фланзі оборони. У нас вилетіли всі, хто міг зіграти з точки зору досвіду та навичок, і тренерський штаб максимально ретельно пропрацював усі «за» та «проти» кожного варіанту. Ми підняли всі архіви, аналізували можливості кожного з кандидатів.

Виявилося, що у де Пени банально немає досвіду (спочатку ми його бачили в основі на цей матч), Вівчаренко не міг грати з медичних причин, Сирота взагалі жодної хвилини не провів зліва, і ми ризикнули виставити Шабанова, який не грав у нинішньому сезоні.

Важливо, щоб уболівальники та журналісти розуміли: нинішні складнощі мене особисто та наш тренерський штаб лише додатково мотивують. Не в моєму характері здаватися, я не шукаю легкий варіант вирішення проблем, а шукаю найкращий шлях для «Динамо».

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ