Новини

  • 10 aug
  • 22:58
  • 3149 переглядів
друк

Мільйон друзів Андрія Біби

Давно конференц-зал стадіону «Динамо» імені Валерія Лобановського не приймав таку кількість гостей. За годину до оголошеного святкування 80-річчя легенди футболу Андрія Біби біля його входу почали збиратися люди, всі ошатні, з красивими букетами квітів.

Очі шанувальників футболу розгубилися би від такої великої кількості «зірок» першої величини! Кращі з кращих гравці та тренери країни, спортивні функціонери, громадські діячі, представники ЗМІ... Саме до призначеного часу Андрій Андрійович Біба, моложавий та підтягнутий, у новенькому, вочевидь саме до ювілею зшитому костюмі, під'їхав до зали вшанування. Й одразу же потрапив в епіцентр уваги сотень бажаючих його привітати. Навіть звиклий за своє багате та яскраве на події спортивне життя до такої уваги ювіляр дещо розгубився. Але швидко отямився, побачивши знайомі обличчя, море квітів, потрапивши у дружні обійми.

Першим ювіляра привітав віце-президент УЄФА Григорій Суркіс. Далі слово взяв перший віце-президент ФК «Динамо» (Київ) Віталій Сівков, який передав ювіляру вітання від президента клубу Ігоря Суркіса, а також трудовий сертифікат на довічний контракт із клубом.

Далі до президії піднявся перший віце-президент ФФУ Олександр Іванович Бандурко. Від імені Федерації футболу України він вручив ювіляру футболку збірної України із символічним номером 80, комплект екіпіровки для тренувань та підтримки форми, а також почесний Знак ФФУ «За заслуги перед футболом».

«Дивлячись на Андрія Бібу, справжню легенду, людину незвичайної долі, молоді та юні хлопці в залі не будуть боятися 80-річчя, тому що те, як виглядає та почувається Андрій Андрійович, є для всіх прикладом. Молоді хлопці, які роблять перші кроки у футболі, завжди беруть приклад із футболістів, уважно стежать, як вони одягнені. Секрет вічної молодості Андрія Андрійовича в тому, що він не завершив свою діяльність, а продовжує працювати. Він працює з молоддю, будучи довічним президентом турніру «Шкіряний м'яч», який об'єднує сотні команд та десятки тисяч гравців».

Потім ювіляр отримав у подарунок ще одну футболку з номером 80, цього разу динамівську. Вручив її Андрію Андрійовичу спортивний директор ФК «Динамо» Олексій Михайличенко:

«Андрій Андрійович, мені вдвічі, втричі приємніше привітати Вас із круглою датою не лише від себе, але й від імені команди. Як два киянина, ми чудово розуміємо один одного, спілкування з Вами приносить мені неймовірне задоволення. І не лише на футбольні теми. Ви дуже мудра й при цьому позитивна людина. Ви – єдиний, хто роздяг Пеле у прямому сенсі. Щоправда, це було після гри. А якщо серйозно, дякуємо за те, що навчили нас перемагати, заклали ті погляди на футбол, на яких навчалися багато наступних поколінь».

Вручаючи футболку, спортивний директор жартома сказав, що клуб збирається заявити Андрія Бібу, після чого ведучий урочистого вечора Петро Мага також жартома нагадав Андрію Андрійовичу, що завтра тренування на динамівській базі в Кончі-Заспі розпочнеться об 11:00.

У залі було багато колег Андрія Біби по цеху, знаменитих динамівців різних епох. Природно, кожен привітав свого доброго друга особисто, але з урочистою промовою від імені всіх ветеранів «Динамо» виступив не менш заслужений динамівець Володимир Федорович Мунтян:

«Ви не повірите, але зараз на душі так приємно. Свого часу ця людина взяла наді мною шефство. Свого часу, коли я прийшов до «Динамо» й побачив Бібу поблизу, – моя мрія справдилася. Голова запаморочилася. Як і інші, я намагався бути схожим на нього, десь зачіску таку ж зробити, наслідувати ходу. Адже тоді на футболках не писали прізвищ, і гравців впізнавали за ходою. Друже, я тобі щиро вдячний за те, що ти мене поставив на ноги, виховав, допоміг мені стати футболістом. Я це все життя пам'ятаю. Так, мені трошки менше років. Але століття ми з тобою будемо святкувати разом!»

Промова Володимира Федоровича була дуже душевною, наприкінці він навіть заспівав кілька рядків із пісні, присвяченої гравцям тієї епохи, після чого дуже міцно обійняв свого наставника та друга.

Без сумніву, до слів Володимира Мунтяна приєдналися присутні в залі Анатолій Сучков, Віталій Хмельницький, Йожеф Сабо, Володимир Трошкін, Стефан Решко, Володимир Безсонов, Вадим Євтушенко, Василь Рац, Павло Яковенко, Олександр Бойко, Анатолій Крощенко та інші ветерани.

Від імені Федерації футболу Києва ювіляра привітав перший віце-президент Віктор Старовойт, відзначивши значний внесок Андрія Біби в розвиток київського футболу: «Я вірю, що існує футбольний бог та футбольні святі. Один із них – Андрій Біба, людина, з якої можна писати футбольні ікони». Також ювіляр приймав вітання від представників Київської обласної федерації футболу – і незабаром його колекція поповнилася ще кількома футболками з 80-м номером.

Роботу тренера-селекціонера у ФК «Динамо» Андрій Біба поєднує з активною діяльністю з розвитку ветеранського футболу, займаючи почесну й відповідальну посаду віце-президента Асоціації ветеранів футболу України. Її президент, віце-президент Федерації футболу України Олег Собуцький, разом із віце-президентами Анатолієм Дем'яненком та Сергієм Нагорняком, першим радником президента ФФУ Василем Орлецьким, гравцями Національної збірної ветеранів Віталієм Косовським, Владиславом Ващуком, Віктором Морозом та іншими видатними гравцями минулих років презентували імениннику запашний коровай, футболку збірної із символічним 80-м номером, висловивши подяку за вагомий внесок у розвиток футболу. «Працювати разом із вами велика честь, ви справжня легенда та гордість українського футболу, – узяв слово Олег Собуцький. – Дивлячись на вас, ніколи не скажеш про такий почесний вік, ви й зараз могли би вийти у складі нашої ветеранської збірної, показавши справжній майстер-клас. Ваше ставлення та відданість улюбленій справі, професіоналізм та невичерпна енергія завжди будуть прикладом для молодого покоління».

Привітання та подяку за внесок у розвиток та підтримку аматорського та студентського футболу Андрій Біба приймав від президента Футбольної асоціації студентів міста Києва Вадима Місюри, ​​який згадав емоції хлопців, студентів під час фінального матчу студентської ліги на стадіоні «Динамо».

Від імені всіх уболівальників Андрія Андрійовича привітав президент Фан-клубу ФК «Динамо» Київ Сергій Михайленко, вручивши ювіляру прапор із динамівською емблемою, весь розписаний побажаннями вболівальників «Динамо».

Протягом усього дня Андрій Андрійович приймав вітання з різних куточків земної кулі. Вітання з Москви надіслав Микита Симонян. Особисто був присутній у конференц-залі Деві Аркадьєв. У залі було безліч людей, які давно поважають, цінують та люблять Андрія Бібу. У їхньому числі золотий голос київського «Динамо» Олена Христофорівна Гуц. По-особливому ошатним був і завжди дуже вишукано одягнений генеральний директор клубу Резо Чохонелідзе.

Останніми вітали легенду наймолодші хлопці, учні динамівської академії, яких очолив особисто старший тренер ДЮФШ «Динамо» Олександр Олексійович Іщенко. «Андрію Андрійовичу, в мене найбільш юне привітання», - пожартував він. І після короткої вітальної промови почин Олександра Олексійовича підхопили зовсім юні учні динамівської академії, хором прокричавши кілька разів «Вітаємо!»

Андрій Андрійович у відповідь звернувся до дітей: «Хочу звернутися до вас, наших юних динамівців. Я відчуваю, що нам потрібно вирощувати своїх гравців, які будуть гідно захищати честь нашого клубу, тому що нелегкі дні настали... Хлопці, любіть футбол, грайте у футбол. «Динамо» дає вам путівку у світ найпрекраснішої гри. Якщо ви скористаєтеся цим шансом, то станете прекрасними футболістами, такими, як присутні тут у залі. Вам є з кого брати приклад. І я впевнений, що на нашому динамівському небокраї з'являться нові зірочки, які поступово наллються яскравим світлом та будуть сяяти на нашому українському небосхилі. Любіть футбол, нам потрібна ваша допомога».

Момент із привітанням юних футболістів став найбільш зворушливим та справедливо завершив офіційну частину урочистої церемонії. Потім зустріч продовжилася вже без об'єктивів телекамер - у форматі спілкування, пам'ятних фото, кожному з яких немає ціни, адже на кожному з них гості фотографувалися з людиною-історією, людиною-легендою в цей особливий для нього день.

* Фото А.Лукацький

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ