Новини

  • 19 лют
  • 17:33
  • 848 переглядів
друк

Максим СТЕЛЬМАХ: «Поле НСК «Олімпійський» перебуває в бойовому стані»

Наближається початок весняної частини сезону.

Свій перший домашній матч після зимової перерви «Динамо» проведе в рамках 1/16 фіналу Ліги Європи проти грецького «Олімпіакоса» вже 21-го лютого. Поєдинок традиційно відбудеться на НСК «Олімпійський». Ми вирішили дізнатися у головного агронома арени Максима Стельмаха, у якому стані поле перебуватиме перед стартом офіційних матчів, і як перезимувало:

- Загалом поле перезимувало досить непогано. За останні вісім років із часу реконструкції «Олімпійського» була одна з найстабільніших зим, рахуючи від останнього матчу «Динамо» в Лізі Європи проти «Яблонця», який відбувся у грудні. Після нього почалися плавні морози, випав сніг, були періоди відлиги, але занадто різких змін не спостерігалося – і це для поля найкращий варіант. Добре, що під час морозу було натуральне покривало снігу, яке трималося майже весь січень. Наприкінці місяця цей покрив розтанув через відлигу та дощі, і це було нам на руку, адже приблизно за два тижні до першого матчу чи навіть більше ми вже починаємо приводити до ладу поле, вносимо спеціальні добрива, використовуємо підігрів та лампи штучного освітлення, покривала тощо, щоб воно прокинулося та напередодні ігор перебувало в бойовому стані, як для лютого місяця. Словом, зима пройшла для нас досить непогано, без особливих проблем та форс-мажорних обставин.

- У якому стані газон перебуває зараз? Які ще роботи залишилося провести перед поєдинком з «Олімпіакосом», що відбудеться найближчого четверга?

- Враховуючи те, що грудень вийшов досить насиченим, адже поле НСК «Олімпійський» приймало не лише матчі «Динамо» в чемпіонаті та єврокубках, а й «Шахтаря» та навіть «Ворскли», і погодні умови не були надто сприятливими, ми зробили все можливе, щоб на цей момент поле перебувало в хорошому стані. Звісно, не можу сказати, що воно ідеальне – у лютому це майже неможливо, але загалом я допускав, що могло бути гірше, тож результатом задоволений. Поле вже прокинулося, були проведені всі операції, щоб дати можливість і кореневій системі, і самій зеленій масі рости. У лютому ми вже провели два покоси, спостерігається навіть приріст молодої трави, тож ріст газону вже активізувався. Також ми внесли спеціальні добрива, які стимулюють його відновлення, а останніми днями використовуємо лампи штучного освітлення, яке приберемо в середу, у переддень гри. Після цього розкриємо поле, оскільки температурні показники покращуються, проведемо повторний покіс, накатування ліній та інших розміток – це косметичні заходи, які потрібно провести перед матчем. А загальні заходи для росту і покращення функціонального стану, як я вже сказав, були проведені раніше – за два тижні до матчу з «Олімпіакосом». Якщо говорити про стан газону, то зараз поле фактично в бойовому стані.

- Яка погода прогнозується на день матчу, чи варто очікувати якихось катаклізмів?

- Принаймні за моїм прогнозом усе має бути гаразд. Як для лютого, погода просто чудова, сонячна. Звісно, уночі є невеликі заморозки, але це не страшно. Головне, що немає сильних морозів та опадів. За прогнозами погоди до вечора четверга температура повітря буде плюсовою, без сюрпризів. Потім очікується повернення зими, але то вже зовсім інша історія.

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ