Новини

  • 28 лют
  • 18:25
  • 3886 переглядів
друк

Головний агроном НСК «Олімпійський»: «Газон уже фізично готовий до проведення матчів»

Уже найближчої суботи київське «Динамо» в рамках 20-го туру чемпіонату України проведе перший домашній поєдинок у весняній частині сезону проти донецького «Олімпіка», який відбудеться на головній спортивній та культурній арені країни - НСК «Олімпійський».

Начальник агрономічного відділу, головний агроном Державного підприємства «Національний спортивний комплекс «Олімпійський» Максим Стельмах розповів, наскільки газон стадіону готовий для прийняття цього матчу:

- Перша частина сезону завершилася двома пізніми матчами проти «Бешикташа» та «Шахтаря» на початку грудня. Останній проходив за сніжної погоди, й якою би не була якість газону, якщо поле перезволожене, воно більше пошкоджується. У цей період головне зберегти те, що є, адже відновлення та ріст трави наприкінці листопада - початку грудня майже зупиняється. Певні пошкодження покриття мали місце, ми їх виправляємо, даємо можливість траві вирости, тому що взимку вона відпочивала й жодних процесів не відбувалося. Якщо під сніговим покривом буде плюсова температура, рух повітря мінімальний, починають розвиватися всі бактерії, гриби, шкідники, й це лише шкодить, спричиняючи розвиток хвороб.

- Як поле пережило морозну та сніжну зиму?

- Загалом, зиму ми перенесли відносно спокійно, були певні перепади температур, льодяний дощ, тому з’являлася тонка кірка, яка сповільнювала рух повітря, але за два тижні до матчу ми увімкнули нашу котельню підігріву поля, й за три з половиною дні воно було повністю розтоплене. Таким чином, ми унеможливили розвиток хвороб трави.

Зараз основна робота – це відновити газон, адже випало більше 20 сантиметрів снігу, який увесь пройшов крізь покриття, адже ми його не чистимо, а розтоплюємо для мінімальної шкоди полю. Зараз газон трохи перезволожений, але погода нам сприяє: немає дощу. «Сонячний» бік майже в ідеальному стані, а «тіньовий» - у процесі відновлення.

- Яким був догляд за полем під час зимової перерви? Які добрива та мінерали вносилися у ґрунт?

- Після того, як сніг зійшов, ми обробили газон препаратом для протидії хворобам, він діє відразу на саме стебло, далі провели аерацію – проколювання самого дерну, щоб поле підсохло, проходив максимальний рух повітря та зміцніло коріння. Також внесли гранульовані добрива, які при плюсовій температурі розчиняються, а при мінусовій призупиняють свою дію – в підсумку трава починає підніматися, її приріст очевидний. Ми вже двічі її косили, а в певних місцях будемо її підсівати.

- Які заходи передбачені у час, що залишився до матчу?

- Обробимо поле рідким добривом із вмістом азоту, яке додасть картинці контрасту та яскравості. А сам газон уже фізично готовий до проведення матчу. Зараз ще даємо йому можливість зростати та дихати, бо якщо укатувати, поле утрамбується, й траві буде важко, тож це варто робити ближче до дня матчу, це наша звична практика. Словом, наближаємося до фінального етапу нашої підготовки – залишиться косити траву та наводити розмітку. Думаю, в суботу ми зможемо якісно провести цей матч.

- Яка періодичність проведення поєдинків є оптимальною в післязимовий час?

- Звісно, для поля бажано проводити їх менше, але, загалом, ми готові приймати ігри приблизно кожні 10 днів, але на це впливає багато чинників, у тому числі й погодні умови. Якщо згадати 2015 рік, коли в нас грали і «Динамо», і «Дніпро», був насичений графік та ще й погодні умови проти нас: майже кожен матч відбувався під дощем. За таких умов структура газону погіршується набагато більше, ніж у суху погоду.

* фото А. Лукацький

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ