Новини

  • 18 трав
  • 15:19
  • 2920 переглядів
друк

ЛПМ. «Динамо» – «Зоря»: цікаві цифри та факти протистояння

У неділю, 21 травня, в Києві на НСК «Олімпійський» зустрінуться друга та третя команди чемпіонату – київське «Динамо» та луганська «Зоря».

Суперники зустрічалися між собою в рамках офіційних змагань СРСР та Украни 66 разів. Беззаперечна перевага на боці «біло-синіх» – 43 перемоги проти 6 поразок, ще 17 матчів завершилися внічию. В Києві команди зустрічалися 33 рази, й динамівці здобули 27 перемог, п’ять поєдинків завершилися внічию та одного разу (на першому етапі сезону 2016/2017 – прим.) було зафіксовано перемогу «Зорі».

Цікавий факт – у чемпіонаті СРСР 1972 року «Зоря» перемогла чинних чемпіонів, київських динамівців, із рахунком 3:0, ставши в підсумку чемпіоном Радянського Союзу. Але вже за два роки динамівці помстилися луганчанам, перегравши їх у фіналі Кубка СРСР із тим самим рахунком 3:0 та вчетверте здійняли над головою почесний кубковий трофей. До речі, той виграш Кубка СРСР став першим трофеєм Валерія Лобановського на чолі динамівців Києва.

Якщо брати до уваги лише статистику чемпіонату незалежної України, то кияни та луганчани провели 33 матчі. 23 перемоги в активі «Динамо», 7 матчів завершилися внічию, ще у трьох випадках перемогла «Зоря», загальна різниця м’ячів – 67:17. Найкращими бомбардирами «Динамо» в матчах із «Зорею» є Андрій Ярмоленко, Тіберіу Гіоане та Віктор Леоненко (на рахунку кожного – по п’ять м’ячів), у «Зорі» найвлучнішими в матчах із «біло-синіми» були Олександр Севидов (нинішній головний тренер «Іллічівця»), Данило де Олівейра та Желько Любенович (по два м’ячі).

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ