• 18 січ 2021
  • 20:25

Ілля Забарний: «Наша мета - відпрацювати механізми, про які говорить нам Містер»

Захисник «Динамо» Ілля Забарний став єдиним гравцем, який провів на полі всі 90 хвилин першого контрольного матчу у 2021-му році.

Після гри Ілля поділився враженнями про матч і збір у цілому:

 ⁃ Так, так вийшло, що я зіграв більше за інших. Загалом перший матч був складним. Щось виходило, щось - ні, але ми з кожною грою будемо ставати кращими.

Як ти зіграв на тлі втоми?

⁃ Як я зіграв - нехай краще оцінює тренер. Я робив усе, що міг, старався. Це всього лише перша гра. Потрібно було подивитися, наскільки ми готові. Звичайно, прикро, що вийшов такий результат. Але це футбол.

Чи важко було провести всі 90 хвилин на полі?

⁃ Було досить-таки важко, але загалом терпимо.

На цьому зборі головний тренер багато уваги приділяє грі в обороні. Що з цього вам удалося втілити у грі?

⁃ Ми відпрацьовуємо гру в обороні в цілому, тактичні перебудови. Доводимо наші дії до автоматизму. Для того, щоб усе робити синхронно, потрібно відпрацьовувати це на тренуваннях.

Гра команди змінюється в тактичному плані чи це швидше робота над помилками?

⁃ Це робота над помилками. Коли Містер тільки прийшов до нас, ми вже почали так грати. Але зараз у нас з'явилося більше часу попрацювати над цим компонентом. Потрібно довести все до синхронності.

Команда також працювала над таким компонентом, як початок атак. Як сьогодні в грі цей компонент проявився?

⁃ Складно оцінювати. Десь виходило. Можливо, чогось не вистачало, але все одно ми старалися. Гадаю, будемо додавати.

Пропущені голи стали наслідком індивідуальних помилок?

⁃ Перший гол після подачі кутового. Хтось не дограв із гравцем. А другий - обрізка в центрі і швидка контратака, з якої пішла подача з флангу, а у штрафній не розібралися. Там є і моя вина, що я був занадто далеко від гравця. І так вийшло, що Кенді сфолив, підштовхнув гравця. Я був спиною до епізоду і лише побачив, що арбітр показує на 11-метровий.

Чи відчувалося, що «Легія» вже набрала форму і перебувала в кращому ігровому тонусі?

⁃ Так, вони були мобільнішими, швидшими. Але нічого, це була лише наша перша гра, і ми виглядали гідно.

Які у тебе враження від збору, умов для тренувань?

⁃ Футбольні поля тут дуже хороші. Наприклад, у нас в Києві під час морозу поле в такому стані, що не можна було бити по воротах, тому що небезпечно і можна травмуватися. А тут тепло, навіть спекотно вдень. Звичайно, у таких умовах набагато краще готуватися до чемпіонату.

Якість газону на стадіоні, де відбулася гра, вражає?

⁃ Звичайно, тим паче що я лише нещодавно почав грати на хороших футбольних полях. Не можу натішитися досі.

У яких бутсах ти тренуєшся і граєш? Скільки пар бутс узяв із собою на збір?

⁃ Узяв чотири пари бутс, щоправда, дві з них уже «доживають своє». Граю в бутсах із залізними шипами, оскільки у нас в Україні такі поля, що центральним захисникам не можна грати в бутсах із пластиковими шипами. А тут теж граю із залізними, тому що немає вибору. Але я вже звик грати в таких бутсах, мені зручно.

Яку мету ти бачиш перед командою на зборах?

⁃ Наша мета - відпрацювати механізми, про які говорить нам Містер. Він хоче, щоб ми все довели до автоматизму, щоб ми починали, будували атаки, а не просто вибивали м'яч подалі. І щоб оборонялася вся команда, а не тільки захисники. Як каже Містер, чемпіонат виграє той, хто краще обороняється. Тому перші тренування на зборі присвячені обороні.