Новини

  • 20 трав
  • 22:34
  • 2955 переглядів
друк

Григорій СУРКІС: «Зустріч легенд футболу України та Грузії – це матч пам'яті та дружби»

Віце-президент УЄФА Григорій Суркіс поділився враженнями від товариського матчу ветеранів збірної України та Грузії:

- На мій погляд, наші ветерани – і ті, хто молодший, і ті, хто старші – довели, що майстерність нікуди не зникла. Вони дружать із технікою, добре мислять та думають на футбольному полі. Також дружні стосунки підтримують самі гравці між собою. Сьогодні ми побачили коректний футбол. На мій погляд, багато хто з них цілком могли б виступати у вищому дивізіоні як грузинського, так і українського чемпіонату.

Сама по собі гра мала виставковий характер. Не мало значення, хто переможе, адже насправді перемогла дружба. Також цей матч був присвячений тим футболістам та функціонерам, яких немає з нами, але ми зберігаємо їх у своїх серцях. Мій друг Давид Петріашвілі – колишній віце-президент Федерації футболу Грузії, він багато років працював в УЄФА на керівних посадах. Це хороший професіонал, добра людина з великим футбольним серцем, який зробив великий внесок у проведення реформ в європейському футболі. До цього часу не віриться, що його немає в живих, як і наших славетних Віктора Чанова, Андрія Гусіна, Андрія Баля, Валіка Белькевича. Цей матч ще раз показав, що про них пам'ятають, їх цінують та люблять. Абсолютно правдиві слова, викарбувані на могилі Лобановського: «Ми живі, поки про нас пам'ятають». Якщо такі матчі будуть проводитися, їх будуть відвідувати й глядачі. Вболівальники пам'ятають, як Сергій Назаренко забивав переможний гол у ворота збірної Англії, а сьогодні він забив переможний м'яч у ворота грузинської команди. На мій погляд, він зробив це дуже ефектно після якісного пасу п'яткою (!) нашого нестаріючого Олексія Михайличенка. Коли такі гравці виходять на поле, душа радіє, оскільки ми повертаємося на десятки років назад та стаємо свідками того, що ці футболісти через стільки років продовжують радувати численних фанів.

Приїхав Міністр спорту Грузії, посол Грузії, а також багато людей, яким дорогі відносини між двома країнами. Зовсім нещодавно, у січні, в Грузії відбувся турнір за участю господарів, а також команд Іспанії, України, Туреччини та Азербайджану в закритому приміщенні. Тоді матчі пройшли в атмосфері доброзичливості, високої майстерності. Турнір виграла збірна Грузії, а сьогодні вийшов своєрідний реванш.

- Ви вже встигли поспілкуватися з кимось із учасників сьогоднішнього матчу?

- Я щойно вийшов із роздягальні збірної України й із задоволенням зайду до роздягальні збірної Грузії. Під час церемонії відкриття я обійнявся з людьми, яких щиро люблю та поважаю, – це Каха Каладзе, Георгій Деметрадзе, Леван Кобіашвілі – президент Федерації футболу Грузії та інші. З цими людьми мене пов'язують довгі роки, якщо не десятиліття, дружніх відносин.

На мій погляд, приклад Кахи Каладзе, який був зірковим футболістом, вигравав чемпіонати Грузії, України, Італії, а також Лігу чемпіонів, Суперкубок УЄФА та клубний чемпіонат світу, а зараз є віце-прем'єром в уряді Грузії, доводить, що у цієї людини розумна голова на плечах, неабиякі розумові здібності та високий ступінь інтелекту. Інакше на такій високій посаді він би ніколи не перебував. Це свідчення того, наскільки багатогранною особистістю може бути людина – й видатним футболістом, й інтелектуалом, і хорошим професіоналом не лише у футболі, але й у інших сферах діяльності. Я щиро радий за нього й із задоволенням потисну руку всім нашим друзям із команди Грузії.

- Як ви оцінюєте фізичну форму ветеранів збірної України? Чи є чому в них повчитися нинішнім гравцям українських клубів та національної збірної України?

- На це питання є однозначна відповідь – безумовно, є чому повчитися і з точки зору техніки, і тактики, і стратегії. Хоча вік цих футболістів не дозволить їм грати всі 90 хвилин матчу в темпі команд Прем'єр-ліги, але їхні фізичні кондиції на рівні. Кожен із них міг би вийти на 30-40 хвилин або тайм та довести свою профпридатність.

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ