Новини

  • 12 січ
  • 11:40
  • 639 переглядів
друк

Григорій СУРКІС: «Свого часу Кравчук став справжнім вождем у боротьбі за незалежність»

Багаторічний президент «Динамо», а останнім часом віце-президент УЄФА Григорій Суркіс привітав із ювілеєм першого Президента України Леоніда Кравчука, пригадавши найвагоміші віхи в історії, до яких був причетний Леонід Макарович.

- Якщо оцінювати роль Леоніда Макаровича в історії сучасної України, то сьогоднішній цей невеличкий камерний зал, який аплодував ювіляру, – це є найвищою оцінкою його заслуг перед Вітчизною. У прямому та переносному значеннях слова. Леонід Макарович – це людина, яка мала сміливість та мужність подарувати країні те, що сьогодні є фактором нашої боротьби за незалежність. Фактично він, усупереч усім канонам розвитку в планетарному значенні цього слова, разом зі своїми однодумцями зруйнував те, що здавалося незворушним. Зруйнував державу, у якій я особисто народився, сприймав цінності життя, які нам прищеплювали у школі. Я був піонером, комсомольцем, був членом партії, як і Леонід Макарович. І в один момент це все кануло в Лету. Не знаю, якою була б моя доля, якби Україна не стала незалежною державою в 1991 році. Про це не знають і багато наших співгромадян. В умовний спосіб дуже складно сьогодні оцінювати фактаж. Кравчук став справжнім вождем у боротьбі за незалежність, став першим Президентом, підписав акти про незалежність. Він став тією людиною, хто підписав статус України як без’ядерної держави, а на це потрібні були і мудрість, і мужність. У 1994 році він став єдиним, хто кинув виклик усім президентам, хто першим і, напевно, пішов на дострокові президентські вибори. І, програвши їх, він із гідністю передав булаву Президента в руки наступного Леоніда (Кучми – прим.). І, на мій погляд, у цьому і є вся людина, яка послідовна, мудра, інтелігентна, інтелектуальна, мужня, смілива. Усе це мікст оцінки людини в історії. Я би назвав його патріархом, аксакалом, Президентом усіх Президентів, оскільки його поведінка, толерантність, характер людини, яка називає речі своїми іменами, як би це гірко не лунало для тих, хто сьогодні при владі, – це і є оцінка Президента Кравчука.

Леонід Макарович сьогодні зі сцени Оперного театру казав, що у своєму житті, напевно, також припускався помилок. Помилок припускалися й люди, які з його рук перебирали естафетну паличку. Мені хочеться, щоб людяність нашого першого Президента була б вірусом для всіх політиків. Нехай вони заразяться цим вірусом бажання нашого Президента в 1991-му, і сьогодні, через 27 років, бачити нашу країну успішною, вдалою, щасливою та благодатною. Я дуже хотів би, щоб на нашій землі настав мир. І дуже сподіваюся, що це станеться. Я дуже сподіваюся, що це станеться завдяки тому, що нинішні політики дослухаються до здорового голосу політика №1 у країні і сьогодні – Леоніда Макаровича Кравчука.

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ