Новини

  • 19 груд
  • 11:18
  • 1295 переглядів
друк

Футбол Лобановського на берегах Гудзону

Щороку в Нью-Йорку проходить футбольний турнір пам'яті Валерія Лобановського...

Щороку в Нью-Йорку проходить футбольний турнір пам’яті великого футболіста та тренера Валерія Лобановського. Про те, як пройшло змагання в нинішньому році, розповів організатор Меморіалу Валерія Лобановського, спортивний журналіст Едуард Лучин.

- У Меморіалі пам’яті Валерія Лобановського, який став уже дев’ятим за ліком, брали участь команди у трьох вікових категоріях: ветерани (35 років та старші), молодь (без обмеження віку) та діти (хлопці до 11 років).

У турнірі ветеранів Кубок пам’яті Лобановського розіграли команди «Зірки Брукліна» та «Карпати» (Йонкерс). До складу «Зірок Брукліна» входили футболісти, які грали у командах майстрів. Наприклад, Ельшан Комбаров виступав за збірну Азербайджану, а Аїк Арутюнян – за збірну Вірменії. «Зірки Брукліна» перемогли своїх суперників із рахунком 7:3.

Дитячий Кубок пам’яті Валерія Лобановського виграла команда клубу «Чорноморець» (Нью-Йорк), яка переграла своїх однолітків із клубу «FOR REAL KIDS» – 4:1.

На рідкість цікавим був турнір молодіжних команд. За головний приз боролися шість колективів: «Спартак», «Динамо» (Київ), «Білий Орел» (Польща), «Карпати», «Марин Парк», «Динамо» (Тбілісі). Боротьба йшла до останнього туру й у підсумку за рівності очок довелося враховувати різницю забитих та пропущених м’ячів між командами «Спартак» та «Білий Орел». Сильнішими виявилися «спартаківці», які й стали чемпіонами.

Золоті медалі футболістам та кубок для команд-переможниць вручав на завершальному вечорі турнір пам’яті Валерія Лобановського легендарний капітан «Динамо» 1961 року Віктор Каневський.

На цьому ж заході, який пройшов у затишному ресторані, учасники згадували жовтень 1961 року, коли київські динамівці вибороли свій перший чемпіонський титул, ставши найкращою командою СРСР. Вшановували й самого Віктора Каневського, якому 3 жовтня виповнилося 75 років.

В урочистій частині взяли участь почесні гості – член Асамблеї штату Нью-Йорк Алек Брук-Красний, Президент та Почесний президент Асоціації ветеранів спорту Рафаїл Городецький, доктор Джозеф Клейнерман, доктор Сюзан Левіт, спортивний журналіст Олександр Левінсон, ветеран футболу Михайло Рибак, із Чикаго приїхали відомий спортивний журналіст Яків Стрельчин та бізнесмен Алекс Харпатін. Музиканти Сергій Побединський та Людмила Фесенко подарували гостям вечора чудовий настрій і виконали українські пісні, які радують серця.

Після завершення 9-го Меморіалу пам’яті Валерія Лобановського, Асоціація ветеранів спорту розпочала підготовку до ювілейного, 10-го Меморіалу. Чекаємо гостей із України! Разом ми зробимо велике свято українського футболу на берегах Гудзону, у місті Нью-Йорк!

Інформаційний відділ ФК «Динамо» (Київ)

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ