Новини

  • 05 лют
  • 10:17
  • 1422 перегляда
друк

Футбол і закон. Греція

Фан-клуб «Динамо та головне територіальне управління юстиції в місті Києві продовжує серію правових консультацій для футбольних уболівальників, які вирушають за футбольною командою «Динамо».

15 лютого київське «Динамо» буде грати проти грецького клубу АЕК із Афін. Правову консультацію щодо того, як доїхати до Афін та не потрапити у халепу, надасть начальник Головного територіального управління юстиції в місті Києві Станіслав Куценко:

До Республіки Греція тепер можна подорожувати без віз та будь-яких перепон. Офіційною мовою тут є грецька. Проте у столиці (Афінах) більшість володіють іноземними мовами – англійською, німецькою, італійською. Офіційна валюта – євро. Обміняти її можна лише в банках або обмінних пунктах. Банки відкриті у робочі дні з понеділка по четвер з 8:00 до 14:00, а у п'ятницю з 8:00 до 13:30. На вихідні дні банки закриті. Окрім банків, можна скористатися обмінними пунктами, що працюють після сієсти та у вихідні дні. За процедуру обміну утримується комісія від 1% до 2%.

Які документи знадобляться українському вболівальнику для поїздки до Афін?

Для проходження паспортного контролю на кордоні Вам необхідно мати з собою наступні документи:

- Документ для виїзду за кордон (біометричний закордонний паспорт, біометричний закордонний паспорт дитини);

- Документи, що обґрунтовують мету візиту до ЄС (квитки на футбольний матч);

- Достатні фінансові засоби як для перебування в країні, так і для повернення в Україну, або ж здатність отримати їх законним шляхом (готівка, кредитні картки) – виписки з банку не вимагаються.

При цьому важливо пам’ятати, що навіть на умовах безвізового режиму, і за наявності візи, рішення про дозвіл в’їзду в країну приймає безпосередньо працівник прикордонної служби країни, в яку ви прямуєте під час паспортного контролю.

Тому, вже по прибуттю до Греції у в’їзді може бути відмовлено:

  • громадянам, які перебувають у переліку осіб, яким заборонений в’їзд до країни (наприклад, через попередні порушення візового режиму);
  • громадянам, які становлять загрозу для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин (як приклад, особи щодо яких введені персональні санкції).

Головна мета візової та прикордонної перевірок – переконатися в тому, що Ви не плануєте порушувати міграційні правила.

Базові міграційні правила Шенгенської зони:

  • не працювати без робочої візи;
  • дотримуватися “правила 90 днів” – перебування в Шенгенській зоні дозволено не більше 90 днів на кожні 180 днів.

До речі, якщо у вас є звичайний закордонний паспорт із візою, то його необов’язково змінювати на біометричний. Можна і надалі ним користуватися до закінчення строку дії Шенгенської візи або паспорту.

Слід пам’ятати, що:

1) грецька поліція діє безкомпромісно. Ставлення місцевого суспільства до іноземців протягом останніх років зазнало значної зміни у бік погіршення;

2) нелегальне перебування в Греції – країні Шенгенської угоди, - може мати довгострокові наслідки, що негативно впливатимуть на свободу Вашого пересування у Шенгенському просторі. У таких випадках найкращий вибір – звернутися за першої нагоди до Посольства України в Греції за тел. (00 30210) 68 00 230 або +30 69 327 656 06 (в екстрених випадках);

3) у разі виникнення непорозумінь чи конфліктних ситуацій з представниками правоохоронних органів, спроб затримати Вас - не чиніть фізичного опору, негайно пред’явіть паспорт громадянина України, з’ясуйте причину затримання чи претензій до Вас. Ви повинні поводитися спокійно, упевнено, коректно, якщо є потреба - наполягайте на необхідності зв’язатися з Посольством;

4) якщо ви потрапили у дорожньо-транспортну пригоду, зберігайте спокій і витримку, будьте чемними. Якщо ніхто не постраждав, учасники ДТП згодні щодо обставин аварії, а автомобіль не зазнав значних пошкоджень, виклик поліції не є обов’язковим. В разі, якщо оформлення спільного акта про ДТП з іншим водієм є неможливим, викличте поліцію (тел. 100), зафіксуйте положення обох автомобілів. Ні в якому разі не залишайте місця ДТП до появи поліції. Обов’язково занотуйте дані водіїв та номери автомобілів, з якими відбулась ДТП, а також дані співробітників поліції. Якщо є поранені, викликайте швидку медичну допомогу по тел. 166.

5) рекомендую розплачуватися за допомогою кредитних/платіжних банківських карт або регулярно знімати невеликі суми готівкових коштів через банкомати, попередньо візуально перевіривши апарат. Також краще запам’ятовувати PIN карти і в будь-якому разі не записувати його на карті та не залишати записаний PIN в гаманці поруч з карткою

6) бажано також мати з собою та зберігати окремо від паспортних документів (в номері готелю, на стійці реєстрації готелю, в авто тощо) копії внутрішнього паспорту громадянина України (ст.1-2 і 10-11), що, у разі втрати паспортних документів, значно прискорить оформлення необхідних документів для повернення в Україну. Для водіїв, на випадок втрати документів, незайвим буде зробити перед закордонною поїздкою копії: посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, картки міжнародного автомобільного страхування та ін.

Пам’ятайте, що для туристів запорукою доступу до медичних послуг у Греції є наявність діючої медичної страховки.

Тож, якщо все-таки виникли проблеми в Афінах, Вам знадобиться невеликий телефонний довідник внутрішніх екстрених служб:

Єдина служба спасіння - 112
Швидка допомога в Афінах - 116.

Служба інформації по черговим лікарням - 106.
Довідкова аптек - 107
Поліція - 100
Туристична поліція в Афінах - 171.
Берегова охорона та служба спасіння на морі - 108
Автомобільна аварійна служба - 104154.

І пам’ятайте, за будь-яких обставин варто звернутись до Посольства України у Греції за телефоном +30 210 68 00 230 (цілодобово).

Фан-клуб ФК «Динамо» Київ

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ