• 18 січ 2019
  • 14:53

Фран Соль: «Особисте спілкування переконало мене обрати «Динамо»

Нападник Фран Соль, який напередодні підписав п'ятирічний контракт з київським «Динамо», розповів про обставини переходу іспанським журналістам.

— Чому ви обрали «Динамо» Київ?

— Я обрав спортивний проект «Динамо» тому, що це клуб, керівники якого рішуче й переконливо показали мені бажання бачити мене у складі, що для мене дуже важливо.

— Яке ваше перше враження про клуб?

— Це дуже великий та історично іменитий клуб з пристойною інфраструктурою.

— Не турбуєтеся про проблеми холодної зими та складної мови?

— Ні. У холодні місяці «Динамо» тренується в Іспанії. Що стосується мови... Якщо я зміг вивчити англійську та нідерландську, я думаю, що зможу вивчити і російську мову.

— Які ваші особисті цілі в Києві?

— Я хочу прогресувати як гравець, продовжувати вчитися та отримати можливість грати в єврокубках. Як людина хочу познайомитися з новою культурою.

— Тим, хто не знає про поточний стан «Динамо», що б ви могли розповісти?

— Це найкраща команда в чемпіонаті України та історично колишньому Радянському Союзі. «Динамо» за останні 10 років 10 разів грало в єврокубках.

— Важко було зважитися покинути «Віллем II»?

— Дуже важко в усіх відношеннях, емоційно, тому що я люблю цей клуб, у побутовому плані, тому що нам було дуже комфортно в Нідерландах, і бюрократично, через те що «Віллем II» створив багато перешкод на шляху цього трансферу.

— Що остаточно переконало вас їхати в Україну?

— Бажання та любов до футболу президента, спортивного директора та особливо тренера «Динамо». А також, як я вже сказав, можливість регулярно грати в єврокубках.

— Чим відрізняється сьогоднішній Фран Соль від того, який приїхав до Голландії?

— В цілому, я став більш зрілим і мудрим, ніж тоді, в усьому. І голландський футбол повернув мені інстинкт «вбивці», який був у мене в Мадриді.

— Що для вас Голландія — професійно і особисто?

— Там у мене багато друзів, яких, якби я залишився в Іспанії, ніколи не знав би... Я освоїв дві мови, які будуть важливі у моєму майбутньому житті, до того ж мій син народився у Нідерландах. Я отримав футбольну освіту, розуміння вимог професійного футболу, особливо технічно і тактично.

— Через народження в Тілбурзі сина ви тепер будете відчувати себе наполовину нідерландцем?

— Так! (Сміється.) Насправді це так, у сина від народження голландські документи, адже він з'явився на світ у Тілбурзі, і я гордий цим.

— У вас була можливість повернутися в Прімеру?

— Дійсно був інтерес з Іспанії, але ніхто безпосередньо не звертався до мене і не намагався переконати мене, так як це робило «Динамо». Напевно, саме особисте спілкування переконало мене відсотків на 80 приїхати сюди.

— Що вам ще потрібно зробити, для того щоб в Іспанії звернули увагу на вас?

— Я не знаю, я роблю все, що в моїх руках і в ногах, щоб забивати. Буду намагатися, щоб ті, хто відмовився від мене, коли-небудь пошкодували про це.

— Ви не втрачаєте надію повернутися коли-небудь?

— Ніхто не пророк у своїй вітчизні, це добре відомо. Напевно, я більше ніж будь-хто відчуваю сенс цих слів.

— Які пропозиції були у вас останнім часом?

— Був значний інтерес з боку більш ніж п'яти клубів, але тільки три реальні пропозиції. Я обрав «Динамо» і щасливий, що цей перехід відбувся.

Hugo Cerezo, Marca

Переклад і редакція — Dynamo.kiev.ua

Фото - А. Лукацький