• 13 січ 2021
  • 20:36

Артем Шабанов: «Зараз тренування спрямовані на витривалість, а на зборах робота буде більш інтенсивною, тактичною»

Захисник київського "Динамо" Артем Шабанов в інтерв'ю клубним медіа розповів про свою зимову відпустку та перші дні тренувального процесу після повернення до роботи.

- Артем, які враження від відпустки, де ти її провів?

- Я відпочивав зі своєю дівчиною на Мальдівах. Полетіли туди на десять днів, провели відпустку добре. А після повернення займався за програмою, яку давав наш тренер із фізпідготовки Віталій Кулиба. Окрім того, грав із друзями у футбол. Перші два тижні відпочинок був пасивним, а далі вже почав потихеньку працювати.

- Чи вдалося повноцінно відновитися і фізично, і морально?

- Так, думаю, місяця цілком вистачає, щоб відпочити та відновитися. Тим паче у нас дві відпустки за рік - взимку та влітку. У деяких чемпіонатах такого немає.

- Як проходять перші дні роботи на базі?

- Сьогодні вже третій день після виходу з відпустки. Проводимо по два тренування на день, тому є невелика втома. Але все нормально, готуємося до зборів.

- На що зараз спрямована робота, на чому акцентуєте увагу під час тренувань?

- Поки що тренування більше спрямовані на витривалість, набігаємо кілометраж. Плюс працюємо з м'ячем. Думаю, на зборах робота буде більш інтенсивною, тактичною. Будемо готуватися вже безпосередньо до сезону.

- Цього року перший збір пройде в ОАЕ. Що знаєш про цю країну, чи бував там?

- Ні, в Еміратах я ще не був. Цікаво там побувати та пройти збір.

- На сьогоднішньому тренуванні в продовження розминки була вправа на четверо воріт, в якій потрібно було грати в один дотик. Розкажи детальніше про це заняття.

- У цій вправі виконання до трьох передач зараховувався за гол, до шести - за два голи, до десяти - за три. Окрім того, якщо ми забивали в одні ворота, то вже не можна було продовжувати атакувати на них, потрібно було забивати в інші троє воріт.

- Чи складно було зрозуміти нову вправу?

- Спочатку важкувато, нові вправи, які ще не виконували, завжди складно зрозуміти. А потім ми звикли і все пішло нормально.

- Ця вправа була спрямована на контроль м'яча?

- На контроль м'яча й увагу. А то, бувало, деякі в ті ж ворота забивали (усміхається).

- Завершувалося тренування грою на четверо великих воріт, вже з воротарями...

- Це ми грали турнір 5х5, потрібно було забити і не пропустити, або ж забити на один м'яч більше суперників. Вчора проводили таку ж гру, і сьогодні Містер просив, щоб команда, яка тоді програла, взяла реванш. Наша п'ятірка, в яку, окрім мене, увійшли Сидорчук, Буяльський, Андрієвський і Бєсєдін, сьогодні зайняла третє місце.

- Перед початком заняття Мірча Луческу сказав, що футболісти люблять відпрацьовувати удари по воротах, завершення атак, але зараз цього не буде, оскільки погода та поле не дозволяють, потрібно поберегтися...

- Так, бити по воротах люблять, напевно, все. Це дозволяє відчути ворота, звикнути до них. Тільки воротарі цього не люблять (сміється). Але на сьогоднішній день погода цього не дозволяє, будемо вже на зборах відпрацьовувати і удари, і завершення атак.

- Що знаєш про спаринг-партнерів на першому зборі? Уже відомо, що "Динамо" зіграє з варшавською "Легією" і солігорським "Шахтарем".

- З "Легією" ми вже грали на зборах у Туреччині за Олексія Михайличенка. Це досить непогана команда. А про "Шахтар" (Солігорськ) я поки мало знаю.