Новини

  • 20 вер
  • 12:27
  • 2682 перегляда
друк

Артем і Ганна КРАВЦІ: «Для благодійності продали футболки Неймара, Суареса, Торреса, автограф Зідана»

Передавши дороге устаткування в пологове відділення Сокальської центральної районної лікарні, Артем і Ганна розповіли, чому вирішили допомогти саме цьому медичному закладу, і як проходив збір коштів:

Ганна: Ми підтримуємо будь-який вид благодійності, і цього разу з Артемом вирішили зробити публічну акцію. Завдяки цьому, вдалося зібрати пристойну суму. Діти – головне у нашому житті, тому ми спочатку вирішили допомогти їм. Я сама родом з міста Червонограда, який знаходиться неподалік, також тут працює моя сестра, тому за допомогою сімейного колективу дізналися, що саме Сокальському пологовому відділенню необхідно обладнання. Ось і вирішили допомогти, щоб мами могли народжувати дітей в кращих умовах і бути спокійними, що з їхніми малюками все буде гаразд, а новонароджені себе краще почували, здійснювався контроль їхнього стану, проводилася необхідна діагностика і аналізи.

- Ви консультувалися з лікарями, щоб дізнатися, яке саме обладнання необхідне?

Ганна: Так, звичайно, ми зв'язувалися співробітниками пологового відділення, отримали список потрібних речей, після чого провели благодійний аукціон і закупили все необхідне для мам і їх дітей. Щороку тут народжується близько 850 дітей, і, звісно, кожна мама хоче для свого малюка лише найкращого, щоб пологи пройшли в хороших умовах. Сподіваємося, це обладнання разом з прекрасними, кваліфікованими і уважними фахівцями, які тут працюють, і їх досвідом, стане запорукою впевненості і спокою майбутніх мам.

- Для вас це перший благодійний аукціон?

Артем: Такий глобальний - так, але в цілому, певний досвід в цій сфері вже був. Завдяки певним зв'язкам вдалося все організувати, зібрати значну фінансову допомогу і, сподіваюся, задовольнити потреби цього пологового відділення. Ми придбали апарат УЗД, інкубатор для новонароджених, відкриту реанімаційну систему, пеленальні столики, пульсоксиметр і багато іншого.

- Як ви обирали футболки для аукціону? Які з них були найцінніші?

Артем: Насправді я не дуже великий любитель обмінюватися футболками, але для потрібної, благої справи зайнявся цим. На аукціоні була футболка «Барселони» з автографами кожного гравця, футболки Неймара і Суареса з автографами, правда, вони не були виставлені на аукціон, оскільки один з меценатів забрав їх майже відразу після гри. Також виставляв футболку Фернандо Торреса, нашого легендарного Андрія Шевченка, футболістів мадридського «Реала» з автографами гравців всієї команди, автограф Зідана... Словом, хороших лотів було багато.

- Обладнання для пологового відділення закуповували в Україні?

Артем: Так. Спочатку планували зробити це в Німеччині, але зіткнулися з багатьма документальними нюансами, які забрали б дуже багато часу, а ми і так затягнули з фінішем - з моменту оголошення аукціону до дня передачі обладнання в лікарню пройшло близько 9 місяців.

- Напевно, практична частина цього проекту, питання організації та вибору лежали на Ганні?

Ганна: Насправді, ми займалися всім разом. Артем і я вже дуже добре розбираємося в медичному обладнанні, знаємо багато видів апаратів УЗД та іншого оснащення. Самі дивилися різні моделі, читали їхні характеристики, консультувалися з лікарями, стежили за відповідністю необхідних функцій, щоб це обладнання, дійсно, приносило користь.

- Наступним етапом буде проведення ремонту у відділенні?

Артем: Одному з учасників аукціону ми розповіли про те, що тут потрібний ремонт, він перейнявся ситуацією і сам вирішив допомогти, за що ми йому дуже вдячні. Ремонтні роботи вже розпочато.

Ганна: Хочу додати, що ми дуже вдячні всім людям, які підтримали нас у цьому аукціоні, брали участь в ньому, пересилали кошти і цим самим зробили велику справу.

Артем: Було дуже приємно спілкуватися з усіма учасниками, ніхто не просив нас звітувати про витрачені гроші, а публічним ми зробили аукціон для того, щоб підтвердити виконану роботу, і ніхто нам не зміг дорікнути в тому, що ми не закінчили розпочату справу.

- Ваша допомога може стати хорошим прикладом для інших і надихнути їх?

Артем: Сподіваюся, наша ініціатива надихне якомога більше людей, які також будуть допомагати не обов'язково пологовим відділенням і лікарням, а й іншим установам. Вважаю, кожна людина, у якої є можливість допомогти, повинна це робити. Ніхто не говорить віддавати на благодійність всі свої зароблені гроші, але якусь частину завжди можна виділити. Та ж ситуація і з часом - при бажанні його завжди можна знайти.

Ганна: нехай наш приклад підштовхне людей бути сміливішими, адже насправді допомогти хочуть багато, але сумніваються, чи вийде у них. Благодійність приносить користь в будь-якому прояві. У нашому випадку вийшло використовувати ситуацію, що Артем грав в Європі, в кращих чемпіонатах - Німеччини, Іспанії, звідси з'явилася ідея і натхнення. Навіть за кордоном ми думали про українських дітей, і Артем завжди переживав, щоб знайти контакт з футболістами і взяти у них футболки. У підсумку, все вийшло.

* Фото А.Лукацький

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ