Новини

  • 10 квіт
  • 12:59
  • 442 перегляда
друк

Андрій Шморгун: «Футболісти продовжують тренуватися, адаптуючись під умови карантину»

Лікар першої команди «Динамо» Андрій Шморгун розповів про те, як контролюється стан здоров'я футболістів на карантині, а також про темпи відновлення травмованих гравців.

- Футболісти «Динамо» вже майже місяць перебувають на карантині. Як контролюється стан їхнього здоров'я?

- Ми створили онлайн-групу, в яку хлопці кожного дня скидають свою температуру, пишуть про своє самопочуття. Додатково клубні доктора обдзвонюють кожного футболіста та спілкуються індивідуально.

- Які рекомендації отримали гравці від медичного штабу перед тим, як піти на карантин?

- Особливих побажань не було, усі стандартні – домашня ізоляція та якомога менше часу проводити в громадських місцях. Хлопці продовжують тренуватися, підтримуючи свій функціональний стан. Але при цьому адаптуються під умови карантину та витримують індивідуальні захисні заходи.

- Як здійснюється процес взаємодії між тренерами, футболістами та іншими клубними службами?

- Загалом, створено кілька онлайн-груп. Як я вже сказав, є група, в якій контролюється стан здоров'я. Є група, в якій тренер із фізпідготовки скидає інформацію стосовно тренуваннь. Футболісти, приїжджаючи на базу, одягають спеціальну систему Catapult, яка дозволяє контролювати пульс, кілометраж, функціональний стан гравця, після чого дана інформація надходить у розпорядження наукової групи клубу.

- З кожним днем ​​кількість хворих на коронавірус в усьому світі збільшується. Чи є інструкція на випадок, якщо, не дай Боже, гравець або інший співробітник клубу відчує нездужання?

- Так, є давно розроблений алгоритм дій на такий випадок та що треба робити в першу чергу.

- Перед карантином у команді було кілька травмованих футболістів. У якому вони стані?

- Каргбо та де Пена зараз уже займаються біговою роботою відповідно до свого індивідуального плану. Також давня травма гомілкостопного суглобу турбує Кендзьору. Він приїжджав на базу, робили йому ін'єкції, також ще до посилення карантину кілька разів проходив на базі фізіотерапевтичні процедури, приймав таблетовані препарати.

Також йому бажано було б пройти мануальну терапію або попрацювати в тренажерному залі, але через карантин довелося перервати цей процес, і він продовжив відновлення в домашніх умовах. Ми консультувалися у професора Андрія Лябаха в Україні й тепер дотримуємося рекомендацій. Зараз стан Томаша значно кращий, і незабаром йому вже можна буде виконувати бігову роботу та приступати до більш посилених тренувань.

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ