• 12 aug 2018
  • 13:10

Анатолій ДЕМ’ЯНЕНКО: «Динамівці зобов’язані проходити «Славію» і вони її пройдуть»

Легендарний капітан «Динамо» Анатолій Васильович Дем’яненко добре знає, що таке грати проти чехів у єврокубках. У 1986-му він з партнерами проходив «Дуклу» в півфіналі Кубка Кубків, а у 1998-му, вже у штабі Валерія Лобановського, допомагав перемагати по-пенальті «Спарту» в Лізі чемпіонів.

- У першому матчі в Празі було дуже багато боротьби і переконаний, що у Києві буде те саме. У «Динамо» в цілому все добре у захисті, але треба більше забивати. Ми ж бачимо, що на старті сезону кияни не можуть відзначитися більше одного разу. Але ж забили у Празі, і це вже добре - це робить біло-синіх фаворитами на «Олімпійському». 

- Хто вам найбільше сподобався серед футболістів «Динамо» у першій грі?  Ви могли б когось виокремити?

- Захисників хотів би відзначити. Всі вони молодці! «Славія» цікаво атакувала, намагалася використати свою перевагу у габаритах, але і флангові, і центральні оборонці дуже добре попрацювали. Як раз в атаці, повторюся, хочеться від наших гравців більшого. І окремо від нашого молодого форварда. Нападник має забивати.  

- Свого часу ви грали проти «Дукли» у Кубку Кубків, а потім були асистентом у Лобановського, в тій легендарній кваліфікації проти «Спарти». Зараз ці матчі добре пам’ятаєте?

- Звичайно, як їх забути!? Це суперемоції! Особливо спогади від 1998-го, коли ми програли «Спарті» вдома, а не виїзді виграли по-пенальті. Тоді може трошки пощастило, Шовковський відбив три 11-метрових, але команда тоді була справді дуже згуртована і збалансована. Хочеться побажати нинішньому колективу знайти баланс.

- Ви згадали, що та команда Лобановського була добре згуртована. На ваш погляд, як багаторічного капітана «Динамо», зараз у колективі все добре з мікрокліматом та взаєморозумінням?

- Так, мені здається, що зараз у команди Олександра Хацкевича з цим все чудово і Сергій Сидорчук, як капітан команди, теж цілком справляється зі своїми обов’язками на полі. Видно, що зараз хлопці б’ються один за одного.

- Що «Динамо» має зробити, щоб пройти «Славію»?

- Взагалі не сумніваюся в перемозі нашої команди. Динамівці зобов’язані проходити «Славію» і вони її пройдуть. А щоб це зробити – слід використовувати свої моменти і забивати голи. Ну і самовіддача має бути граничною. Але я за цей аспект гри спокійний.

- Прогнозувати рахунок візьметеся?

- Ні, не буду. Як вже сказав - ставлю на перемогу «Динамо» і буду щиро переживати за команду. Все таки, я дуже багато років віддав цим кольорам, тож не хвилюватися не зможу. Тим більше, з чехами ніколи не буває легко. Але сподіваюсь, що у вівторок у нас всіх буде хороший привід для радості!

Copyright © FC Dynamo Kyiv