Новини

  • 30 лист
  • 23:17
  • 1847 переглядів
друк

Олексій ДРОЦЕНКО: «Моя щоденна робота не була марною, я приношу користь «Динамо» та Україні»

Тренер ДЮФШ «Динамо» імені Валерія Лобановського Олексій Дроценко після перемоги в номінації "Найкращий тренер юнацьких команд" розповів про свою роботу і значення цієї нагороди для нього.

- Що найголовніше для хлопців, з якими ви працюєте - перемоги чи те, що ви їм прищеплюєте поняття про футбол?

- Ми працюємо над майбутнім. Ми не працюємо для того, щоб задовольнитися якимись нагородами. Ми хочемо, щоб ці хлопці прогресували, рухалися вперед. Щоб вони представляли інтереси не лише клубу, але і збірної. Це кропітка щоденна робота. Моє завдання - допомогти їм. Коли тренер упевнений, коли тренера розуміють - тоді вони ростуть і прогресують. Я відбираю людей не тільки за професійними, а й за людськими якостями. Щоб, якщо хлопець не заграє у футбол, став Громадянином України з великої літери.

- У вчителя схожа професія: він бере клас, доводить його до випуску і потім прощається з цими дітьми. Що ви відчуваєте, коли прощаєтеся зі своїми випускниками та набираєте нових хлопців?

- Шматочок мого серця залишається з цими хлопцями. Ти за них завжди хвилюєшся, дивишся, як вони грають на високому рівні. І, коли помічаєш якісь недоробки - береш іншу команду та намагаєшся це виправити. Щоб ті хлопці, які випустяться, стали прикладом для малюків, яких ти береш і хочеш зробити з них футболістів.

- Напевно ви стежите за своїми випускниками і переживаєте за них уже в дорослому футболі. Які у вас почуття, коли дивитеся на них?

- Дуже приємні. Коли вони показують хорошу гру, досягають хороших результатів - я гордий за них. Багато хлопців ще не дійшли до високого рівня, намагаються в U-19. Але стимулом для них є юнаки, які випустилися раніше: 1995, 1992 років. Вони бачать, що лише своєю роботою, своїм бажанням можна досягти великих успіхів.

- Що відчуваєте, отримавши нагороду? Що вона для вас означає?

- Ця нагорода означає для мене, по-перше, те, що моя щоденна робота не була марною, що якусь користь «Динамо» (Київ) та Україні я приношу. Щоб виросли хороші, перспективні гравці, на яких буде приємно дивитися, і люди, які будуть прославляти не тільки наш клуб, але й усю Україну.

- Те, що в номінації були присутні відразу двоє динамівських тренерів (ви і Ситник, який зараз працює у «Шахтарі») - це показник успіху минулого сезону, коли всі чотири академічні групи ДЮФШ «Динамо» стали чемпіонами України?

- Напевно, так. Була проведена величезна роботи. Це не так просто - перемогти в усіх вікових категоріях. Потрібно, щоб діти вірили тобі, щоб були умови для роботи. Багато частин збираються в одне ціле. Обслуговуючий персонал, лікарі, помічники - всі, хто причетний до академічних груп, зробили свій внесок. Тому тут не можна сказати, що виграв один тренер, перемогла вся команда.

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ