УПЛ та Кубок України

друк

Сергій РЕБРОВ: «Зі свого шляху я не зверну, навіть якщо це комусь не подобається»

Післяматчева прес-конференція головного тренера київського «Динамо» Сергія Реброва після поєдинку з донецьким «Шахтарем»:

- Думаю, гру можна поділити на дві частини: до вилучення й після нього. Під час установки перед грою казали хлопцям, що 100% будуть провокації з обох сторін, і нам не можна на них піддаватися. На жаль, піддалися. Після того, як залишилися в меншості, звичайно, складно грати з такою командою, як «Шахтар». Ми намагалися, створювали моменти, й мені немає в чому дорікнути хлопцям.

- Чим викликаний вибір нападника на сьогоднішню гру? І чим викликана його поведінка?

- Це мій вибір, я його обрав. Не знаю, правильне це рішення чи ні. Стосовно того, що сталося у другому таймі, він сказав, що не було дотримано правила fair play, й він ударив в обличчя. Звичайно, гравець не може себе так поводити. Він підвів команду - я сказав йому про це. Можливо, це моя проблема, що я поставив Мораеса. Але він забив м'яч, старався й усе робив для команди. У вас весь час виникають питання про Теодорчика, про Кравця. Повторюся, це мій вибір. Що сталося, того не змінити.

- Якими були ваші перші слова в роздягальні після матчу?

- Розбору польотів точно не було. Хлопці всі були засмученими. Після вилучення я бачив, що хлопці хотіли перемогти, вирвати нічию, старалися для цього. Але з «Шахтарем» непросто грати вдесятьох, ще й поступаючись у рахунку. Вони дуже добре використовують свої моменти. Ви бачили, скільки гравців виходило в контратаки. Звичайно, я подякував хлопцям та сказав Жуніору, що не можна себе так поводити стосовно до команди.

- Чи задоволені ви своєю роботою з командою?

- Коли ми починали працювати, я бачив бажання хлопців виконувати вимоги. Напевно, ми досягли якогось результату. Я ніколи не казав, що в команді є баласт, і ніколи цього не скажу. Футболісти роблять на полі свою справу максимально якісно. Після кількох років роботи, кількох виграних титулів, я бачу, що деякі перенаситилися вимогами, які я висуваю... Але свої вимоги я відміняти не буду. У мене буде грати той, хто віддається у тренуваннях та іграх. Якщо гравці вирішили сказати нам, що ми від них щось не те вимагаємо, то я відповім, що це ті ж самі вимоги, які були протягом двох попередніх сезонів, коли ми щось вигравали. Якщо футболісти перенаситилися, вони мають зрозуміти, що якщо вони не хочуть виконувати вимоги, - це їхні проблеми, я же зі свого шляху не зверну, навіть якщо він когось не влаштовує. Те ж саме я сказав хлопцям у роздягальні. Ці півсезону ми провалили. І тепер кожен чимось має пожертвувати - і на відпочинку, і в передсезонній підготовці. Потрібно вимагати від себе трохи більшого, ніж вони віддавали раніше. Якщо вони до цього готові, то я готовий із ними працювати, якщо ні - потрібно разом із президентом вирішувати, що робити далі. Повторюся, зі свого шляху я не зверну, тому що бачу, що це правильний шлях.

- Прокоментуйте поведінку Мораеса. Якої дискваліфікації, на вашу думку, він заслуговує?

- Я більше думаю про те, що він реально підвів команду, мене та всіх уболівальників. А термін дискваліфікації не мені вирішувати. Я не бачив цього епізоду, саме в цей момент відвернувся, м'яч пішов - я взагалі не дивився, що там сталося, й не можу коментувати. Бачив, що він кілька разів ударив гравців «Шахтаря». Не знаю, вивели його з себе чи ні, було дотримано принцип fair play чи ні. Але так підводити команду не можна. А стосовно дискваліфікації... він своє отримає - все, що заслужив.

- Питання від Радіо BBC: я був здивований, що на центральний матч сезону прийшло так мало глядачів, як і на попередній матч команди в Лізі чемпіонів. Чому фанати віддалилися від команди?

- Я розумію, що кількість уболівальників, які приходять на стадіон, безпосередньо залежить від нашої гри. На жаль, у цій частині сезону ми не показуємо тієї гри, яку хочуть бачити вболівальники, ми це чудово розуміємо. І в тому, що фани не прийшли на стадіон, - наша провина. Сьогодні зібралося 20 тисяч глядачів, і я вдячний, що вболівальники прийшли, допомагали та підтримували команду. Вважаю, хлопці віддавали всі сили на полі, щось вдавалося, щось - ні. Але враховуйте, що ми грали з сильною командою. Кількість людей на стадіоні в нашій країні завжди залежить від якості гри команди. На жаль, поки ми її не показуємо.

- Чому після перерви команда пропустила двічі ще в рівних складах?

- Ми чудово розуміли, що якщо віддати ініціативу «Шахтарю», то шансів дуже мало, оскільки вони добре контролюють м'яч, уміють грати, коли суперник компактно обороняється. Ми намагалися не давати їм вільних зон. Але, на жаль, пропустили ці м'ячі. Зараз я не можу сказати, як це сталося й що там сталося. «Шахтар» грає дуже швидко, й їм не можна давати простір ані в середині поля, ані за спиною. Вони це використовували, але й у нас було достатньо моментів, які ми не реалізували. Коли йде гра приблизно рівних суперників, долю матчу вирішує концентрація в кожному епізоді. Напевно, в якомусь моменті ми не допрацювали, й пропустили ці м'ячі.

- Для Олександра Шовковського сезон уже завершено, як і кар'єра в «Динамо»?

- У роздягальні він попрощався з командою, подякував усім за роботу. Всі ми встали та потиснули йому руку, так само подякувавши йому за таке тривале перебування в команді. Я лише можу приєднатися. Це великий професіонал, і ми всі з жалем думаємо про те, що він завершує роботу в нашому клубі в якості футболіста.

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ 2017