ДЮФШ «Динамо»

друк

В'ячеслав Суркіс: «Коли арбітр призначив пенальті, відчув упевненість, що можу відбити»

Голкіпер «Динамо» U15 В'ячеслав Суркіс парирував у виїзному матчі з «ДВУФК-Дніпро» пенальті на початку другого тайму, що дозволило «біло-синім» відвезти нічию з Дніпра.

- Чесно кажучи, пенальті там не було. Я дивився, як наш захисник відбирає м'яч, а суперник просто впав. Спочатку головний арбітр сказав продовжувати грати, але потім, після втручання асистента, усе ж призначив пенальті. Як арбітр прийняв рішення, я відразу відчув упевненість, що можу відбити удар з «точки». «Прочитав» гравця, що бив, плюс наші нападники підказали мені, у який кут буде удар. У підсумку підказали правильно, а я просто зробив свою роботу і відбив - тобто, те, що ми відпрацьовуємо на тренуваннях.

- А звідки наші нападники знали, куди буде пробивати суперник?

- Вони ж нападники (посміхається). Напевно, їм видніше, куди битиме суперник, може, з іншого ракурсу інший огляд.

- У моменті з відбитим пенальті в тобі, напевно, ще грало почуття справедливості...

- Звісно. Відразу ж відчув, що все стало на свої місця, оскільки пенальті не було. Рахунок залишився незмінним. Гадаю, якби господарі повели, стало б важче, оскільки вони сіли б глибоко в оборону і було б складно підібратися до їхніх воріт.

- Наскільки такі моменти окриляють команду - від захисту до нападу?

- Допомагають, звичайно, додають мотивацію йти вперед. Зараз я виручив, наступного разу хтось інший допоможе.

- В атаці теж було достатньо моментів, щоб вирвати перемогу...

- Так, як мінімум дві стопроцетних можливості було. У першому таймі відмінно зіграв захисник, який вибив м'яч із воріт, а у другому суддя свиснув порушення правил у центрі поля в той момент, коли наш нападник якраз забивав.

- Ще в одному моменті наприкінці гри ти надійно прикрив ближній кут, не дозволивши господарям забити переможний м'яч...

- Я звик дивитися за моментом до кінця, та й удар був несильним і з дальньої відстані. В принципі, можна було і зловити намертво, але вирішив зіграти надійніше і відбив, оскільки м'яч був слизький.

- Сьогодні, крім боротьби із суперником і суддями, також був сильний вітер. Наскільки цей фактор впливав на гру?

- Перший тайм ми починали проти вітру, тож було трохи складніше. Доводилося розташовуватися нижче, та й в принципі уважніше діяти у своєму штрафному.

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ