ДЮФШ «Динамо»

друк

Володимир Величко: «Dynamo Kyiv Cup» - один із найпотужніших турнірів, які ми проводили за 5 років»

З 18 по 24 серпня на футбольному полі стадіону КДЮСШ «Чемпіон» у Дарницькому районі міста Києва проходив Всеукраїнський дитячий футбольний турнір «Dynamo Kyiv Cup 2020» серед дітей 2009-2010 та 2011-2012 років народження, який проводили ГО «Київська ліга дитячого футболу» і ДЮФШ «Динамо» ім. Валерія Лобановського.

Дві динамівські команди посіли на ньому третє місце, а ще дві стали другими. Усього у змаганнях брали участь 72 команди. Ми поговорили з організатором - головою Київської ліги дитячого футболу Володимиром Величком, щоб дізнатися, як з'явилася ідея створення динамівського турніру, як вона була реалізована і які плани організаторів на наступний рік:

- Київська ліга дитячого футболу - це громадська організація, ми з 2014-го року займаємося проведенням дитячих змагань, футбольних турнірів і чемпіонатів. Команди «Динамо» часто брали участь у наших заходах, я добре знав тренерів і керівництво школи. Минулого року народилася ідея зробити для «Динамо» хороший, масштабний турнір.

Я сам - фанат «Динамо», оскільки народився і виріс у Києві, і скільки себе пам'ятаю, завжди вболівав за цей клуб. Хотілося доторкнутися до «Динамо» - і я це зробив, реалізувавши дитячу мрію. Крім того, потрібно було підвищувати рейтинг клубу, оскільки останнім часом ходило багато неправдивих чуток про дитячу школу киян. Хотілося розвіяти міфи і популяризувати «Динамо», як бренд, враховуючи, що до нас переїхала школа «Шахтаря», яка базується у Щасливому під Києвом, також з'явилося багато приватних дитячих клубів. Словом, хотілося зайвий раз нагадати про «Динамо» хорошим, якісним турніром.

А друга причина - те, що до Києва ніколи не приїжджали топові дитячі команди. У грудні «Динамо» проводить турніри на 8 команд пам'яті тренерів клубної ДЮФШ, а ось масштабних змагань не вистачало. Ми проводили турніри і на 70, і на 100 учасників, але це було трохи не те. Оскільки ми з «Динамо» дуже тісно співпрацювали, вирішили організувати турнір «Dynamo Kyiv Cup», який цього року проводився вперше в історії «Динамо». Керівництво дитячої школи знало, як ми робимо подібні заходи, було у курсі того, що ми можемо, і тому погодилися.

- Які труднощі довелося перебороти, щоб провести цей турнір успішно?

- Спочатку ми хотіли його провести в березні, і це мав бути міжнародний турнір, а в серпні планували зробити вже другі змагання. Тоді були запрошені команди з Литви, Латвії, Білорусі, Молдови. Усі хотіли зіграти з «Динамо», тому легко погоджувалися. Ми все підготували, забронювали квитки, організували проживання і логістику, і 18-го березня турнір мав стартувати. Як ви пам'ятаєте, саме в цей день оголосили про карантин - це була для нас свого роду катастрофа. Було дуже прикро, оскільки нам не вистачило буквально тижня, щоб провести змагання. За аналітикою нашого сайту я бачив, що турнір викликав великий ажіотаж, щодня до нас заходило по 10-15 тисяч чоловік, цікавилися.

Довелося перенести змагання на серпень, у них мали взяти участь п'ять вікових категорій. І знову, коли вже все було готово, приблизно за тиждень до початку турніру карантин був оголошений на базі «Динамо» в Кончі-Заспі, де повинні були грати хлопці 2008-го року народження. Ми знайшли альтернативне поле - стадіон КДЮСШ «Чемпіон» у Дарницькому районі, але тільки одне, тому було вирішено, що 2008-й рік зіграє трохи пізніше - на початку жовтня, орієнтовно з 5-го по 9-е. Частину команд для цього турніру ми вже зібрали, частину ще зберемо, звісно, це будуть українські колективи. Ми все організовуємо, а «Динамо» надає інфраструктуру - поля, роздягальні тощо і висвітлює змагання – у цьому і полягає наша співпраця.

- Які у вас залишилися враження від першого проведеного турніру? Ви задоволені тим, як усе пройшло?

- Зізнаюся чесно, турнір видався важким по виконанню і морально, і технічно, тим більше що до нього була прикута увага без перебільшення всієї України, а, може, і найближчого зарубіжжя, оскільки всі були в темі і залучені. Тож розуміли, що у нас немає права на помилку. Але водночас ми так довго чекали і готували цей турнір - 11 місяців - що тепер присутнє моральне задоволення від того, що він відбувся.

А що стосується технічної сторони, довелося за тиждень переносити турнір з одного стадіону на інший, оперативно переробити всю логістику, усі трансфери, забезпечити суворе дотримання карантинних заходів та правил безпеки.

Єдиний мінус турніру в тому, що через карантин ми не змогли пустити батьків на трибуни. Вони засмутилися, але частково змогли подивитися матчі за сіткою. Я вибачився за незручності, сподіваюся, усі з розумінням поставилися до ситуації, що склалася. Крім того, відео всіх матчів турніру ми викладали в YouTube, тож без інформації ніхто не залишився. У тренерів була можливість аналізувати свої ігри і поєдинки суперників, що також зручно і корисно.

- Чи плануєте наступного року повернутися до ідеї зробити турнір «Dynamo Kyiv Cup» міжнародним?

- Звісно. Можливо, це вийде вже в грудні нинішнього року і в березні наступного. Хочемо зробити ці змагання максимально регулярними і проводити їх у зручні для «Динамо» терміни - коли є необхідність в ігровій практиці, наприклад, під час підготовки до сезону. Ми показали, що можемо проводити такі турніри, незважаючи на складні умови і обставини, і отримали подяку від динамівської школи, а ми вдячні «Динамо» за те, що повірили нам. Ми широко висвітлили цей турнір, тому вже всі знають, на якому високому рівні він пройшов і які позитивні відгуки ми отримали. Додам, що це один із найпотужніших турнірів, які ми проводили за 5 років. Суддівство було справедливим, поля - відмінні, погода не підвела, тож тренери ні на що не скаржилися. Тепер будемо розширювати і географію турніру, і кількість вікових груп.

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ