ДЮФШ «Динамо»

друк

Віктор НАСТАШЕВСЬКИЙ: «Довели, що вихованці ДЮФШ «Динамо» – найсильніші»

Колишній нападник «Динамо» Віктор Насташевський, який зараз працює селекціонером у ДЮФШ «Динамо» імені Валерія Лобановського, поділився своїми враженнями від фінальних турнірів Дитячо-юнацької футбольної ліги України (ДЮФЛУ), за підсумками яких усі команди «Динамо» (Київ) стали чемпіонами у своїх вікових групах.

- Загалом, ми іншого результату, окрім здобуття золотих нагород у всіх вікових групах, і не очікували, налаштовували наших хлопців лише на найвищі місця. Минулого року, на жаль, лише наймолодшій групі не вдалося стати найсильнішою (команда U-14 у вирішальному матчі поступилася в серії пенальті – прим.), а в цьому сезоні ми все ж довели, що вихованці ДЮФШ «Динамо» імені Валерія Лобановського є найсильнішими – як у індивідуальному плані, так і в плані командної взаємодії на полі.

Особисто я побував на фінальному турнірі серед команд U-14 (футболісти 2003 року народження), а також дивився трансляції матчів серед футболістів 2000 та 2002 років народження (U-17 та U-15 відповідно). Загалом, можу відзначити, що всі команди «Динамо» поступово втягувалися в ігровий ритм фінальних турнірів, і від гри до гри, коли суперники втомлювалися, ми, навпаки, лише додавали. Це свідчить про те, що тренери правильно побудували тренувальний процес, аби вивести своїх підопічних на оптимальний рівень фізичних кондицій саме до вирішальних матчів.

Запорукою успіху в усіх вікових групах, я вважаю, став сильний тренерський склад, які працюють у динамівській Академії. Вони змогли донести до хлопців свої вимоги, які в підсумку були сприйняті правильно. Дуже важливо, що за наявності індивідуальностей їм вдалося створити колективи, які сильні в тому числі й командою, адже лише так можна досягати певних висот у футболі.

Звичайно, оскільки я працюю селекціонером у ДЮФШ «Динамо» імені Валерія Лобановського, то звертав увагу й на представників інших клубів. Можу сказати, що є певні цікаві кандидатури, й ми вже відправили свої пропозиції до клубів, які їх виховали. Зараз чекаємо на відповіді. Це тренери після завершення сезону йдуть у відпустку, а селекціонери продовжують працювати.

Уболівальники «Динамо» мріють, як було раніше, побачити команду, повністю складену з українців, власних вихованців, і я вважаю, що це цілком може статися в найближчому майбутньому. У юнацьких та молодіжних командах «Динамо» дуже багато цікавих футболістів, але ви маєте розуміти психологію юнацького футболу: сьогодні він може подавати великі надії, а через певний час щось піде не так – і все, хлопець зник. Але на даний момент хороша молодь у нас є.

Хлопці 2000 року народження випускаються з Академії й переходять до команди U-19. По тому рівню гри, який вони показували протягом останнього сезону, вони вже готові до переходу на вищий рівень, яким, безперечно, є чемпіонат U-19. Є й хлопці, які вже зараз звертають на себе увагу, але їхній подальший розвиток уже залежить від них самих, як вони працюватимуть та розвиватимуться.

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ 2017