ДЮФШ «Динамо»

друк

Українські тренери підвищили ефективність роботи завдяки семінару на стадіоні «Динамо» ім. в. Лобановського

У п’ятницю-суботу в конференц-залі стадіону «Динамо» ім. В. Лобановського відбувся тренерський семінар, який провели футбольна академія київського «Динамо» разом із бельгійською компанією B&M Sport Football Training Education та туроператором «Alfa Holiday».

Він зібрав близько сотні тренерів із динамівської ДЮФШ, а також з усієї України, тож зала була повною.

У перший день семінару, керівником якого був Руслан Вааль, учасники обговорили застосування віртуальної реальності в тренуваннях футболістів. Спікером виступив директор Балтійської футбольної школи Дзінтарас Казакс, він розповів присутнім про те, як ця сучасна технологія застосовується в навчанні дітей футболу на прикладі норвезького клубу «Волеренга» та про ефективність таких занять і їхній позитивний вплив на швидкість і правильність прийняття рішень на футбольному полі під час гри. Після доповіді тренери мали змогу не лише задати питання, а й спробувати на практиці ефект віртуальної реальності, приміривши справжні окуляри.

Один із пунктів програми семінару був присвячений обговоренню освіти та навчання футболістів у Чехії, яким займається компанія MSM. Директор українського департаменту компанії «Міжнародний союз молоді» Марія Гуріна та спеціаліст з освітніх програм і куратор футбольного напрямку компанії MSM в Україні Наталія Крилова розповіли про можливості, які дає ця компанія поєднати футбольну кар’єру з отриманням вищої освіти.

Щороку після закінчення школи і випуску зі спортивних освітніх закладів тисячі дітей хочуть продовжувати займатися улюбленою справою. Компанія MSM дає можливість спробувати свої сили в європейському чемпіонаті, поєднуючи навчання з футболом. Якщо юнак не зможе виграти конкуренцію у своїх однолітків, у будь-якому разі він отримає хорошу європейську освіту, яка йому стане в нагоді в подальшому житті. За статистикою у Бельгії та Нідерландах кожен хлопчик був у дитячій футбольній школі, але у футбол на високому рівні заграли одиниці. З кожним роком футбол стає все складнішим. Під час гри тренери змінюють по три-чотири тактичні схеми. У Німеччині гравців дитячих та юнацьких збірних навіть відсторонюють від матчів за низьку успішність.

А якщо у дитини дуже хороші футбольні здібності, чеська сторона навіть сама оплачує навчання. У них є три команди різного рівня, а навчання триває шість годин на день. Там не вийде бити байдики – потрібно реально вивчати мову, готуватися до вступу і тренуватися. За бажанням компанія MSM допомагає влаштуватися на підробіток до спортивних магазинів, щоб у дітей були особисто зароблені кишенькові гроші.

Зазначимо, що компанія також пропонує різноманітні короткочасні програми, які розраховані не лише на випускників 11-х класів, а і 9-х і 10-х. Взяти участь у програмі можуть не лише хлопчики, а й дівчата.

Другий день семінару був присвячений обговоренню організації і проведення турніру «Alfa Cup Albena 2020» та спортивних таборів у Болгарії влітку 2020-го року, про які розповів їхній організатор Руслан Вааль. А також особливостям проведення навчально-тренувальних занять із юними футболістами Балтійської футбольної школи. Також присутні обговорили додатковий метод навчання дітей техніці гри у футбол за допомогою Sens Ball («міні-м’яча на мотузці»), який допоможе у формуванні техніки, покращенні координації, а також у розвитку ритмічності і навчанні синхронізації. Про нього учасниками розповів координатор бельгійської академії B&M Sport Football Training Education Вадим Пищало.

Після теоретичної частини дитячі тренери перейшли до практичної, під час якої спробували самостійно виконати запропоновані вправи та переконатися у їхньому впливі на підвищення ефективності навчання юних футболістів різним аспектам та компонентам гри номер один.

Отримавши нову інформацію і знання, тренери зможуть їх застосувати у своїй роботі та мати користь при навчанні молодого покоління гравців.

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ