ДЮФШ «Динамо»

друк

Олександр ІЩЕНКО: «Маємо виховувати дух переможців у наших футболістів»

Директор ДЮФШ «Динамо» ім. Валерія Лобановського Олександр Іщенко підбив підсумки фінальних турнірів Дитячо-юнацької футбольної ліги України (ДЮФЛУ), які завершилися абсолютним тріумфом динамівців.

- Київське «Динамо» відновлює свою гегемонію в дитячо-юнацькому футболі – уперше з 2005 року «біло-сині» стали найкращими абсолютно в усіх вікових групах…

- Чесно кажучи, я не рахував, скільки років минуло, але для нас важливо перемагати в усіх турнірах, в яких ми беремо участь. Сьогодні, гадаю, була найважча перемога, адже нам протистояв донецький «Шахтар», який завжди є для нас додатковим подразником. Через те, що ця вікова група не дуже впевнено провела півфінальний матч, було присутнє певне побоювання. Тим не менш, думаю, хлопцям додала впевненості вчорашня переконлива перемога у фіналі U-17 старших товаришів, яких вони добре знають, адже їздили разом на спарені матчі. Але ще більше я задоволений змістом гри, і, як наслідок, ні в кого не виникло сумнівів, хто на сьогоднішній день найсильніший.

Я щиро радий за хлопців, але при цьому не забуваємо, що перемоги є невід’ємною складовою нашої роботи. Ми маємо виховувати дух переможців у гравців й не забувати, що ми маємо готувати поповнення для U-19 та U-21, а також головної команди «біло-синіх». Звичайно, ми про це пам’ятаємо, і є хлопці, які, поза всяким сумнівом, будуть представляти інтерес для команд «Динамо» (Київ) вищого рівня.

- У фіналі з «Шахтарем» вразила колективна швидкість команди, наскільки добре хлопці створювали ширину, отримуючи необхідний простір в атаці. Напевно, єдиним мінусом є реалізація, але над нею потрібно працювати постійно. Чи можна сказати, що команда, яка з труднощами дісталася фіналу, у вирішальному матчі нарешті розкрилася по-справжньому?

- Ви сказали про командну швидкість та дії гравців на флангах, і я повністю погоджуся з вами. Ми стали швидше вибігати в атаку, причому це було помітно саме у команд 2000 та 2002 років народження. Ми пропагували й будемо надалі пропагувати ці козирі, адже вони завжди приносили позитивний результат, емоції, повагу в усій футбольній Європі до київського «Динамо». Ми трохи про це забули, але зараз акцентуємо на цьому увагу, що на флангах має бути швидкість, вони мають працювати. Якщо буде так, то буде й результат. Сьогоднішня гра це показала.

- Що ви можете сказати загалом про рівень конкуренції в ДЮФЛУ?

- Загалом, конкуренція була як ніколи високою. Ви бачили гру з «Дніпром», в якій ми забили на перших секундах, але надалі точилася вперта боротьба. Усі суперники будують свою гру проти нас із великою кількістю гравців у захисті, діють із великою самовіддачею, але насправді це є дуже добре для нас.

- Відразу троє футболістів «Динамо» стали найкращими гравцями у різних номінаціях: Олексій Слуцький став найкращим воротарем, Владислав Ванат – найкращим нападником, а Костянтин Вівчаренко – найкращим гравцем…

- Звичайно, це приємно, адже хлопці в першу чергу своєю грою заслужили на те, щоб бути відзначеними індивідуальними нагородами. У той же час це додатковий стимул працювати. Так, вони є лідерами команди, але з лідерів і питають більше. Повірте мені, у нас ніхто не отримує на горіхи стільки, скільки отримує той же Ванат, приміром, коли дозволяє собі брати паузи по 10-15 хвилин та повчати своїх партнерів, як їм потрібно грати чи куди потрібно віддавати пас. Але це юнацька психологія, тому ми й хочемо створити відповідну обстановку, щоб вони розуміли, що результати прийдуть лише через наполегливу роботу – щоденну, завзяту, з величезним бажанням.

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ 2017