ДЮФШ «Динамо»

  • 08 лип
  • 09:04
  • 4880 переглядів
друк

Максим ШАЦЬКИХ: «Хочеться, щоб нинішня молодь стала кращоою, ніж були ми»

З нинішнього сезону екс-нападник київського «Динамо» Максим Шацьких буде працювати тренером команди U-19 разом з Юрієм Морозом і Сергієм Шматоваленком.

Нагадаємо, після закінчення ігрової кар'єри Шацьких працював у ДЮФШ «Динамо» ім. Валерія Лобановського і входив до тренерського штабу випускної групи хлопців 1999 року народження. Про свої перші дні роботи на новому місці і враження Максим розповів в інтерв'ю офіційному клубному сайту:

- Одним словом можу сказати, що все супер. Тренерський штаб, обстановка, умови роботи - все дуже подобається. Якщо чесно, мені легше і зручніше працювати з дорослими хлопцями, ніж з юнаками. З дітьми трохи інша специфіка роботи. А тут вже зрілі хлопці, та й чемпіонат цікавіший, плюс виступи в юнацькій Лізі чемпіонів - все серйозно, відповідальність вища. Тут все по-іншому, багато відмінностей, тож буде цікаво.

- З іншим тренерами - Юрієм Морозом і Сергієм Шматоваленком - давно знайомі? Чи швидко порозумілися?

- Так, все абсолютно нормально, ми всі футбольні люди, заочно давно один одного знали, просто раніше не так часто спілкувалися, а тепер кожен день бачимося, у нас одні і ті ж думки, мислимо в одному напрямку, кожен доповнює іншого, ніяких розбіжностей у нас немає і бути не може. Кожен вносить щось своє, додає своє бачення. Один порадив одне, інший - інше, і в підсумку, складаємо загальну, цілісну картинку.

- Ви вже з усіма футболістами познайомилися, маєте уявлення про їхні здібності? Напевно, ви для них - великий авторитет?

- Хлопці розумні, слухають уважно, хоча вони все вже дорослі, у кожного свій характер. Зараз велика група перейшла до молодіжної команди, до нас додадуться випускники з академії. До початку чемпіонату ми маємо час – є близько місяця, тож встигнемо підібрати виконавців під те, що хочемо бачити і визначитися, хто з них залишиться. Плюс, багато новеньких хлопців на перегляді, поки перевіряємо їх, вивчаємо. А коли вже визначимося з кістяком, на який будемо спиратися протягом сезону, тоді будемо більш детально розбирати функції хлопців, обов'язки і хто, що повинен робити на полі.

- Футболістів з Академії ви знаєте краще за будь-кого, адже працювали з ними останні кілька місяців?

- Так, звичайно, знаю, хто на що здатний. Та й Юрій Мороз їздив на фінальну частину ДЮФЛ з цією групою, переглядав хлопців. Але більш наочна картина, безумовно, буде, коли вони приїдуть в наше розташування. Різниця у віці 1-2 роки на цьому етапі ще відчутно впливає. Деякі хлопці «оббиті», міцніші, доросліші, головне, щоб скоріше втягнули молодших в наші умови. Нам потрібно буде просто їх правильно направити і підказати, щоб вони швидше зміцніли.

- Як вам тренерська робота в цілому? Чи не складно було перебудовуватися після ігрової карєри?

- Ні, не сказав би, що виникали якісь труднощі. Усе нормально, звик швидко, завдання зрозумілі, умови є, тренувальний процес весь розписаний, все чітко і строго, плани відомі заздалегідь, тож працюємо. Все обговорюємо, підказуємо один одному - ніяких проблем немає. Хочеться, щоб нинішні футболісти стали кращими, ніж були ми і якнайскоріше, але не завжди виходить, повторюся, у кожного свій характер, індивідуальність, крім того, зараз молодь слабша, у них частіше бувають травми, мені здається, наше покоління міцнішим було. Не знаю, з чим це пов'язано, може, з екологією. Та це робочі нюанси. Наше завдання навчити їх швидше змужніти і показувати той рівень футболу, який можуть, щоб не лінувалися, не сачкували і діставали з себе максимум.

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ