Вболівальники

друк

У Національному музеї історії України відкриється присвячена «Динамо» Київ виставка

13 травня 2017 року виповнилося 90 років футбольному клубу «Динамо» (Київ). До цієї знакової та поважної дати в Національному музеї історії України відкриється виставка, на якій будуть представлені матеріали з фондів ФК «Динамо» Київ та НМІУ.

Заснований у 1927 році, «Динамо» став одним із найтитулованіших клубів Європи. За 90-річну історію динамівці різних поколінь здобули 60 титулів. Серед них – 28 чемпіонств СРСР та України, 20 національних кубків, три єврокубки (Кубки володарів Кубків 1975 та 1986 років, Суперкубок УЄФА 1975 року). Зіркові склади «Динамо» зразка 1975-го, 1986-го та 1998-го років стали одними з найсильніших команд в історії європейського футболу.

У центральній частині виставки в Національному музеї історії України будуть представлені головні трофеї клубу на європейській арені – Кубок володарів Кубків 1975 та Кубок володарів Кубків 1986 років. Тематично зал розділено на дві частини: ліва присвячена періоду «Динамо» до 1991 року, праворуч у вітринах висвітлені досягнення клубу за часів незалежності України.

Серед матеріалів, зокрема, оригінальний абонемент на матчі Динамо» 1941 року, кришталева бутса Олега Блохіна як відзнака 200-голу за «Динамо», квитки на знакові матчі, абонементи, фотографії, грамоти, матеріали про Андрія Шевченка.

За 90-річну славетну історію київський клуб став однією з візитівок столиці України. Перемоги «Динамо» за часів СРСР, особливо над московськими командами, стали своєрідним символом відродження та ідентифікації українців в умовах тоталітарної політики формування єдиного радянського народу. Динамівські переможні традиції особливо важливі сьогодні – у важкий період агресії проти України, як нагадування, що українці – нація переможців.

Запрошуємо всіх уболівальників футболу, шанувальників клубу «Динамо» Київ відвідати виставку у Національному музеї історії України (вул. Володимирська, 2). Відкриття відбудеться 29 червня о 16:00.

Copyright © FC Dynamo Kyiv

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ 2017