Вболівальники

друк

Раді бачити один одного в будь-якій обстановці

Представляючи наших суперників, команду ветеранів московського «Спартака», необхідно зазначити, що існувала вона з незапам'ятних часів, але у клубі була офіційно зареєстрована в грудні 1996 року.

Із тих часів ветерани «червоно-білих» проводять у різних містах Росії та за її межами від 40 до 60 матчів на рік, часто збираючи повні стадіони. Географія виїздів у спартаківських ветеранів – найрізноманітніша. Колишній Радянський Союз об'їздили вздовж та впоперек: від Петропавловськ-Камчатського до Калінінграда, від Ашхабада до Норильська. «Червоно-білі» виступали й за межами колишнього Союзу: в Німеччині, Туреччині, Франції, Іспанії...

Кілька досягнень команди цілком можна вносити до Книги рекордів Гіннесса. Одного разу за місяць ветерани «червоно-білих» провели 28 ігор! Звичайно, була ротація складу, але факт залишається фактом: таке число матчів незбагнене навіть для діючої професійної команди. Або інший факт, що заслуговує на увагу. Якось команда подорожувала Донецькою областю, де у неї був надзвичайно насичений графік – за три дні вона провела дев'ять ігор. В одному з матчів обидва тайми зіграв 75-річний (!) Микола Тимофійович Дементьєв. Хіба не рекорд! Кілька років тому команду спартаківських ветеранів запросили до Душанбе. Вперше з часів чемпіонату СРСР центральний стадіон у столиці Таджикистану заповнився вщент – 20000 народу, яблуку нема де впасти.

- Коли чую скептичне бурчання, мовляв, ветерани мучаться на полі, – розповідає спартаківський форвард 80-х Георгій Ярцев (на фото), – хочеться сказати цим людям: ніхто не мучиться, ніхто нікого не змушує виходити на поле. Можеш грати п'ятнадцять хвилин – грай п'ятнадцять. Можеш десять – грай десять. Найголовніше у ветеранських матчах – радість від зустрічей та спілкування старих приятелів та друзів. При цьому абсолютно неважливо, дістаємося ми на гру потягом чи літаком, зупиняємося у п'ятизірковому чи звичайному готелі. В будь-якій обстановці ми раді бачити один одного, а, спілкуючись, стаємо молодшими. Крім того, команда ветеранів завжди дає футболісту, який завершив професійну кар'єру, можливість озирнутися у цьому світі – пограти, поїздити різними регіонами та країнами. Більшість згодом зробили впевнений крок на тренерському терені.

Повернемося однак до майбутнього гала-матчу ветеранів київського «Динамо» та московського «Спартака», і знову надамо слово динамівцю Олексію Михайличенко, який від імені всіх учасників майбутньої гри радо запрошує всіх шанувальників великого футболу стати свідком чергового спектаклю у виконанні великих майстрів:

- Безумовно, з часу нашої молодості минуло достатньо багато часу, тому я й кажу, що в майбутньому нам буде важко зібратися в таких же складах. Багатьом докучають травми... Але я впевнений в одному: глядачі, які прийдуть на стадіон «Динамо» імені Лобановського 26-го травня, отримають справжнє задоволення, побачивши Чанова, Дасаєва, Балтачу, Дем'яненка, Безсонова, Родіонова, Ярцева, Шавла, Раца, Яремчука, Протасова та багатьох інших. Загалом, мені здається, це буде цікаво.

Інформаційний відділ ФК «Динамо» Київ

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ