Вболівальники

друк

Футбол і закон. Албанія

Не дивлячись на те, що матч «Скендербеу» - «Динамо» Київ відбудеться без глядачів, Фан-клуб «Динамо та головне територіальне управління юстиції у місті Києві продовжує серію правових консультацій для футбольних уболівальників, котрі вирушають за футбольною командою «Динамо». Цього разу матч відбудеться в Албанії в місті Ельбасан.

У 2016 році Україна та Албанія підписали угоду про безвіз. Тож кожен українець може протягом 90 днів мандрувати країною.

Офіційна назва - Республіка Албанія- Republika e Shqiperise (алб. мовою); Republic of Albania(анг. мовою).

Площа території - 28,7 тис. кв. км.

Місцевий час відстає від київського на 1 годину.

Офіційна мова - албанська.

Грошова одиниця - лек = 100 кіндаркам.

Албанія значно дешевша порівняно із сусідніми країнами, такими як Чорногорія та Хорватія. Вона представляє собою класну солянку історичних міст, чудових пляжів і насиченого соціального життя.

Корча, на відстані 179 км на південний схід від Тирани, - головне місто східного стилю, розташоване на високому (869 м.) плато поблизу грецького кордону, на південь від Охридського озера.

Транспорт і зв'язок.

З Києва до Корчі - 2 тисячі кілометрів. Можна їхати машиною, або переправлятись літаком із Києва. Щоправда прямих рейсів немає. Найблищий аеропорт до Корчі - Аристотеліс (KSO), знаходиться за 55 кілометрів від міста.

Залізничний транспорт відіграє важливу роль у пасажирських перевезеннях. Довжина залізниць становить понад 720 км. Залізниці Албанії з'єднані з містом Титоград і входять до європейської системи залізниць.

Для внутрішніх перевезень істотне значення має автомобільний транспорт, хоча парк приватних автомашин невеликий, а дороги в поганому стані.

Загальна довжина доріг з твердим покриттям - приблизно 3 тис. км.

Безпека Албанії

В Албанії немає особливої необхідності дотримуватись якихось суворих заходів безпеки. Офіційні показники злочинності тут досить низькі. Проте рекомендуємо дотримуватися елементарної обережності - не залишати свої особисті речі без нагляду, стежити за ними у громадських і багатолюдних місцях. Албанці досить консервативні, тож не радимо обговорювати різні гострі теми - одностатеві шлюби, полігамія, релігія, політика та інше.

Загалом, з населенням проблем немає, але, як і всюди, варто бути обережними в місцях, де велика кількість туристів - тут можуть знайтися бажаючі підзаробити на чужій легковажності. Також з метою безпеки в Албанії рекомендується пити бутильовану воду, хоча проточна - безпечна.

Незважаючи на досить низький рівень розвитку телефонної мережі всередині Албанії, екстрені служби, зрозуміло, тут працюють. Рекомендую запам'ятати деякі номери на випадок непередбачених ситуацій. Серед них основні:

• швидка допомога - дзвонити потрібно за номером «17»;

• звернутися в пожежну охорону - номер «18»;

Митний контроль

В Албанії, як і в будь-якій країні, є правила, яких обов'язково потрібно дотримуватись. Відразу варто зазначити, що митний контроль тут досить суворий і краще уважно вивчити всю інформацію, що стосується заборон і дозволів. Серед найбільш значущих варто позначити наступне:

• ввозити або вивозити місцеву валюту категорично заборонено;

• імпорт іноземної валюти - без обмежень;

• експортувати іноземну валюту можна в межах п'яти тисяч доларів;

• до 200 сигарет, 50 сигар або 250 г тютюну (на вибір) - ввозиться безмитно повнолітніми особами;

• до 1 л міцних алкогольних напоїв і 2 л вина - без мита;

• до 250 мл туалетної води і 50 мл духів на людину;

• заборонено ввезення вогнепальної зброї та боєприпасів;

• на багато медичних препаратів, особливо без рецепта - обмеження;

• ввезення наркотиків заборонено;

• на вивезення дорогоцінних металів, історичних книг і творів мистецтва, національних костюмів, антикваріату, - потрібен спеціальний дозвіл;

• на експорт старожитностей і каміння, знайдені під час подорожі - накладено вето.

У разі виникнення надзвичайної ситуації чи втрати документів варто звертатись до посольства.

Увага! Функції посольства України в Албанії виконує Посольство України в Греції:

Керівник: Шкуров Володимир Анатолійович, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Грецькій Республіці.

Адреса: вул. Стефану Дельта, 2, м Афіни, р-н. Філофея, 152 37, Греція.

Телефони: (00 30210) 68 00 230, Гаряча лінія (для екстрених випадків): +30 69327656 06

Сайт: http://greece.mfa.gov.ua

Графік роботи:

- Години роботи: 09:00 - 16:00 (без перерви).

- Вихідні дні: субота, неділя.

У разі порушення ваших прав на території України, звертайтесь до Міністерства юстиції України у рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» цілодобово за гарячою лінією: 0 (800) 213 103.

Консультацію надав начальник Головного територіального управління юстиції у місті Києві Станіслав Куценко.

Фан-клуб ФК «Динамо»

СПОНСОРИ І ПАРТНЕРИ